Sayıştay Başkanlığı 45 Memur Alacak! Başvurular Yakında

Sayıştay Başkanlığı bünyesine memur alımı 2019 kapsamında, ilan şartlarına uygun personel alımları yapılacaktır. İlan şartlarını taşıyan adayların 2019 memur alımında istihdam edileceği alım sürecinin detayları haberimizde...

Sayıştay Başkanlığı 45 Memur Alacak! Başvurular Yakında

Resmi Gazete' de yayımlanan duyuru kapsamında, Sayıştay Başkanlığı bünyesine memur alımı yapılacağı aktarıldı. Sayıştay Başkanlığı bünyesinde 2019 memur alımı süreci için istihdam edilecek kişi sayısı toplam 45 olarak aktarılmıştır. Yayımlanan duyuruda ilgili adayların taşıması gereken şartlar ve ek nitelikler de kamuoyuna aktarılmıştır. 45 kişiden oluşan memur alım süreci için detaylara aşağıda yer vermeye çalışacağız.

SAYIŞTAY 45 MEMUR ALIMI YAPACAK

İlgili ilanda 45 memur alımının, denetçi yardımcısı pozisyonuna yönelik olarak yapılacağı aktarılmıştır. Bu ilana başvuracak adayların T.C vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmaları, kendilerine verilecek görevi yerine getirebilecek olmaları, yurdun her yerinde görev almayı kabul ediyor olması, mesleğinin bilincinde olması, temsil ve ifade yeteneklerinin güçlü, muhakeme yeteneğinin ise gelişmiş olması beklenmektedir. Başvuru yapacak adayların güvenlik ve arşiv soruşturması kaydının bulunmaması, kamu zararına bir faaliyette yer almamış, devletin milletin birliğine ve güvenliğine zarar veren, tehdit unsurlarıyla ismi anılmamış olması, hizmet anlayışıyla görev yapmayı benimsemiş olması gibi 657' e tabi şartlar aranmaktadır. Yayımlanan ilana başvurular 08 Ocak 2019 tarihi ile 15 Ocak 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Başvurular online olarak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) resmi web adresi üzerinden, aday işlemleri sisteminden (https://ais.osym.gov.tr) gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adayların sağlık durumlarının yurdun her yerinde görev almak için elverişli olması gerekli görülmekte olup, belirtilen bölümlerden mezun olunması istenmektedir. Yayımlanan bu ilan hakkında tüm detaylara ve kılavuza ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir, sayıştay başkanlığı memur alımı hakkında geniş çaplı bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

İlan detayları için tıklayınız.

İLANA BAŞVURULAR AÇILDIĞI ANDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 09:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emine su
Emine su - 2 yıl Önce

Lisans maliye zon sınıf basvurabilir mi?