Sağlık Bakanlığı Duyurdu! 18 Bin Kamu Personeli Alınacak!

Kamu kurumlarına memur alımı ilanları açıklamaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığına 18 bin personel alımı bekleniyor. Hangi kadrolarda alımlar olacak ve ilan tarihi nedir? İşte detaylar..

Sağlık Bakanlığı Duyurdu! 18 Bin Kamu Personeli Alınacak!

2020 yılı için Sağlık Bakanlığı bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre 18 bin personel alımı için çalışmalara başlandı. Özellikle atama bekleyen sağlıkçılar bu müjdeli haber ile çok sevindi. Kısa zaman içerisinde kadrolu alım gerçekleşecek. Fahrettin Koca Türkiye genelinde personel alımı yapılacağını da vurguladı. Sürekli olarak yeni hastanelerin açılması ile sağlık personeline ihtiyaç artıyor. Aynı zamanda var olan hastanelerin kapasitesini genişletirken de personel ihtiyacı duyuluyor. Özellikle günümüzde yaşadığımız salgın hastalık nedeni hastanelerin ve personellerin yeterli olması Türkiye için büyük bir faktördür. Bu doğrultuda hareket eden Sağlık Bakanı personel alımı için büyük bir istihdam yapacak.

HASTANELERDE PERSONEL İHTİYACI VAR!

Ortalama 1-2 hafta içerisinde Sağlık Bakanlığı tarafından bir açıklama bekleniyor. Hem atama bekleyen sağlıkçılar hem de iş bulamayan sağlıkçılara büyük bir fırsat! Bu imkandan faydalanmak için ilgili bölümlerden mezun olunmalıdır. Başvuru şartları arasında T.C vatandaşı olması şarttır. Pandemiden dolayı büyük mücadele veren sağlık çalışanlarımızın sayısı yetersiz olduğu için düzenlemeler kısa sürede yapılacaktır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından alınan bu karar ile uzun süre iş bulamayan sağlık personellerinin de yüzü güldü. İstihdam edilecek sektörde personel ihtiyacı her geçen gün artıyor. Normal şartlarda Türkiye genelinde hastane ve çalışanlar yeterliydi. Ancak Covid-19 salgın hastalık nedeni ile hastaneler büyütülüyor ve yeni hastaneler açılıyor. Bu doğrultuda da personel ihtiyacı artıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fzt kişi
Fzt kişi - 1 yıl Önce

Lütfen en az 2000 fizyoterapist alınsın en çok açık fizyoterapistlerde.

Kader 75
Kader 75 - 1 yıl Önce

Sayin bakanim lutfen ardahan ilinede olsun temizlik gorevlisi alinimi lutfen sayin bakanim sizden ricam ardahan dada olsun

Bayram
Bayram - 1 yıl Önce

Ortaöğretim att çok olsun lütfen

Hüsniye 80
Hüsniye 80 @Bayram - 1 yıl Önce

Acil Tıbbi teknisyen çok alınsın lütfennn

Dyt. İrem
Dyt. İrem - 1 yıl Önce

Diyetisyenler olarak atama bekliyoruz.

Laborant
Laborant - 1 yıl Önce

SnKoca LaborantaÜçBin atama

Selin
Selin - 1 yıl Önce

Laboranta 3 bin atama

Mahmut 47.
Mahmut 47. - 1 yıl Önce

Sayın bakanım temizlik işçi alimi alın yaş yasrti 45 olsun sayın bakanım mağdur issi Z kalmayalım saygilarimla

Sevda
Sevda - 1 yıl Önce

§ağlık kurumları işletmeciliği okuyanlaraın sesini duyan olur inşaĺlah


SIRADAKİ HABER