Sağlık Bakanlığı 6409 Memur Alımı Başvuruları Sonlanıyor! Adayların Dikkatine

Sağlık Bakanlığı bünyesine alınacak olan 6409 memur için başvurular sonlanıyor. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanın tüm detayları haberimizde...

Sağlık Bakanlığı 6409 Memur Alımı Başvuruları Sonlanıyor! Adayların Dikkatine

Uzunca sürelerdir beklenen ilanı kamuoyuna duyuran Sağlık Bakanlığı, 6409 memur ve personel alımı için son başvuruları alıyor. Binlerce adayın merakla beklediği 6409 memur personel alımı için son başvuru tarihi 04 Ocak 2019 olarak kılavuzlarda aktarılmış durumda. Yayımlanan bu ilana başvuru yapmak isteyen adayların, bugün saat 23:59' a kadar süreleri bulunuyor. Bu tarih ve saatten itibaren ilana başvurular alınamayacak.

Hangi kadrolara alım yapılıyordu?

Yayımlanan sağlık bakanlığı memur alımı ilan kılavuzunda da aktarıldığı üzere çok sayıda pozisyona ve kadroya yönelik alımlar gerçekleştiriliyor. Kılavuzda ilgili kadrolar; ambulans şoförü, hasta kayıt ve karşılama memuru, bilgisayar sistem bakım ve onarım elemanı, güvenlik görevlisi, yardımcı klinik elemanı, klinik elemanı, elektrikçi, veri girişi kontrol elemanı gibi kadrolara yönelik alımlar yapılmaktadır. Bu kadrolara başvuru yapmak isteyecek adayların taşıması gereken ortak özellikler, kamuya ilk defa atanacaklarda aranan özellikler, 18 yaşından büyük olunması, 35 yaşından fazla olunmaması, T.C vatandaşı olmak, sağlık problemi bulunmamak, mesleki bilgi sahibi olmak ve belirtilen bölümlerden mezun olmak şeklinde özetlenebilmektedir. Bazı kadrolar için KPSS puan şartı aranırken, bazı kadrolarda puan ihtiyacı bulunmamaktadır. Adaylar başvurularını İŞKUR üzerinden gerçekleştirebilirler. İlan kılavuzuna göz atarak bilinmesi gereken tüm detaylara ulaşabilir, başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Memur alımı, memur alım sonuçları ve ilan süreçlerinden ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE