Sağlık Bakanlığı 6 Bin 747 Hemşire Alıyor! En Az Lise Mezunu

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 ataması ile toplam en az lise mezunu 6 bin 747 hemşire alımı yapacak. Başvurular başladı.

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 747 Hemşire Alıyor! En Az Lise Mezunu

Sağlık Bakanlığı ihraç edilen personellerin oluşturduğu boşlukların acil giderilmesi için KPSS 2017/5 tercihlerinde toplam 12 bin 500 kişilik atama yapılacağını duyurmuştu. Buna göre KPSS 2017/5 tercihlerinde en çok alım hemşire kadrosu için yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavından elde edilmiş puanlar ile alacağı KPSS 2017/5 tercihleri bugün 7 Haziran 2017 tarihi itibari ile başlıyor. Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu olmak üzere toplam 6 bin 747 hemşire alımı yapacak. Peki nasıl başvuru yapılır. Detaylar nedir?

MEZUNİYETLERE GÖRE HEMŞİRE ALIMI

Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 kapsamında toplam 6 bin 747 hemşire alımı yapacak. Peki mezuniyetlere göre hemşire alımı nedir? Buna göre;

Lisans Mezunu - 6 Bin 368 Personel
Önlisans Mezunu - 24 Personel
Ortaöğretim Mezunu - 355 Personel

Yukarıda hangi mezuniyetler için kaç hemşire personeli alımı yapılacağı belirtilmiştir. Peki adaylar nasıl hemşire alımına başvuru yapabilir.

HEMŞİRE ALIMI BAŞVURUSU

Sağlık Bakanlığı hemşire alımını Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/5 tercihleri ile gerçekleştirmektedir. KPSS 2017/5 kapsamında toplam 12 bin 500 hemşire alımı gerçekleştirilmekte olup hemşire için 6 bin 747 kişilik kadro ayrılmıştır. Başvurular Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığı KPSS 2017/5 sekmesinin aktif hale gelmesi ile adaylar aşağıda ki link aracılığı ile en az lise mzunu 6 bin 747 hemşire alımı ilanına müracaat edebilir.

Başvurular: https://ais.osym.gov.tr/

KADROLARA GÖRE ATAMA SAYILARI İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 11:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan
Ayhan - 2 yıl Önce

Üniversitelere ve hastanelere sürekli lisans ve önlisans mezunlarından hemşire alımı yapılmaktadır.Lütfen temelden sağlık üzerine yetişen sağlık meslek lisesi mezunlarından 2018 yılında daha fazla alım yapılsın.

ali
ali @Ayhan - 2 yıl Önce

sana katılıyorum arkadaşım

Serhat
Serhat - 2 yıl Önce

Asıl senin gibi üni okuyup kendini birşey sanan insanların onu kapanmalı sen bu insanlara on yargılı davranacaksın hastaya iyi bakacaksın sonra he işinize bakın

Kardelen
Kardelen - 2 yıl Önce

Boşuna mı üniversite okuduk diyen kişiler sizin zamanınızdada sağlık meslek liseleri vardı.Hayaller aleminde yaşamayıp üniversitede hemşirelik bölümüne gideceğinizi düşünebilseniz sizde eminim ki tercih ederdiniz.Bizim yolumuzu erken seçmemiz bizi niteliksiz yapmıyor.Ağaç yaşken eğilir.

Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Birdahaki hemsire ataması ne zaman

Rıfat
Rıfat - 2 yıl Önce

Temelde Hemşire eğitimi alan ve sağlık meslek lisesini bitiren ve sağlık kuruluşlarında 4 yıl boyunca çalışan lise mezunu hemşirelere daha fazla kadro verilmelidir.Çünkü Üniversite hastanelerine ve Kamuya hep lisans ve önlisans mezunları alınmaktadır.

leyal
leyal - 2 yıl Önce

Azeri vatandasi baş vura biliyorum

Mina yıldız
Mina yıldız - 2 yıl Önce

Ya artık şu lise mezunu hemşirelerin önü kapansın başka hiçbir meslek grubunda böyle bir ayrım yokken neden hemşirelikte böyle bir ayrım var biz boşuna mı üniversite okuyoruz hemşirelik mesleği lise mezunu öğrencilerin psikolojik olarak kaldırabileceği bir meslek değildir

Fretf
Fretf - 2 yıl Önce

Sesimi duyun