Sağlık Bakanlığı 3 Bin Sağlıkçı ve İşçi Personel Alımı! Hangi Kadrolarda Olacak?

Bilim Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından açıklama yapan Sağlık bakanı Fahrettin Koca yeni açılacak hastanelere 3 bin ek personel alımı yapılacağını açıkladı. Sağlıkçı ve işçi alımları hangi kadrolarda olacak.

Sağlık Bakanlığı 3 Bin Sağlıkçı ve İşçi Personel Alımı! Hangi Kadrolarda Olacak?

Sağlık Bakanlığı İstanbul'da 3000 yataklı pandemi hastanelerini personel alım yapılacağının müjdesini verdi.  Bakan Fahrettin koca bilim kurulu toplantı sonrasında basın açıklaması yaptı. Önümüzdeki dönemde açılması planlanan hastanelerin Bu yıl içerisinde açılacağını müjdeledi. Geçtiğimiz ayda içerisinde gerçekleştirilen 32 bin alımını hatırlatarak, yine açılacak hastane içinde 3000 ilave personel alımı yapılacağı ifade edildi.

ALIMLAR HANGİ KADROLARDA BEKLENİYOR;

İstanbul’da açılacak olan Şehir hastaneleri ve pandemi hastanelerine istihdam edilecek personeller genel itibarıyla hemşire, sağlık memuru, teknisyen, Biyolog, çocuk gelişimcisi Terapist, Sağlık teknikeri, diyaliz, anestezi, psikolog, sosyal çalışmacı, ebe, dil ve konuşma terapisti, teknisyen, İlk ve Acil Yardım, tıbbi sekreter, ortopedi, fizik tedavi, evde bakım, acil yardım Kadrolarında gerçekleştirilecek. Bunların bir kısmının da işçi alımı kadrosunda bekleniyor.  İşçi alımları Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığına bağlı İŞKUR Genel Müdürlüğü e-şube portal üzerinden açıklanacak. Adayların bu alımda; 18 yaşını doldurmuş olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, 35 yaşını doldurmamış olmaları, en az ilköğretim mezunu olmaları, mesleğin gerektirdiği özel şartları taşımaları gerekmektedir. Sağlık personel kadro anda kadınlarda en az lise, ön lisans ve Lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecekler. Sağlıkçıların 2018 veya 2019 KPSS sınavından taban puana sahip olmak gerekli olacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM BEKLEMEKTESİNİZ.?

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 09:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
E y
E y - 4 ay Önce

Hemsire yardimcisi alinsin

biyomedikal teknikeri
biyomedikal teknikeri - 4 ay Önce

biyomedikal teknikeri alımı beklemekteyiz

Yaşar kaya
Yaşar kaya - 4 ay Önce

Evde yaşlı bakımı

Fatmanur
Fatmanur - 4 ay Önce

Ameliyathane Hizmetleri

Genetik
Genetik - 4 ay Önce

Genetik mühendislerinede iş imkanları

Songül y
Songül y - 4 ay Önce

Patoloji Lab. Tek.

E.y
E.y - 4 ay Önce

Kresler aciliyor toplu tasimalarda otobusler azina kadar dolduruluyor. Is basvurusuna gelince koroni tedbirleri geregi ikamet sarti araniyor cok komik ve adaletsiz haksizlik bu

Merve
Merve - 4 ay Önce

Hemşire yardımcısı alınsın