Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Kılavuzu Yayımlanıyor! Kadro Dağılımı ve Şartlar Ne Olacak?

Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih kılavuzu yayımlanıyor. 8 bin 844 personel alımı yapılacak. İşte kadrolar ve başvuru şartları.

Sağlık Bakanlığı 2020 Yılı Kılavuzu Yayımlanıyor! Kadro Dağılımı ve Şartlar Ne Olacak?

Sağlık Bakanlığının 2019 yılı personel alımında son aşamaya gelindi. bakanlık 2019 yılı için toplamda 29 bin memur personel alımı yapacağını belirtmişti. Alımların ilk aşaması Ağustos ayında yapılmıştı. Ağustos ayında 12 kişilik kadro ile alım yapıldı ve geri kalan 17 bin 689 kişilik alım yapılacğaı belirtilmişti. Bu bağlamda Aralık ayında başvuru kılavuzu yayımlanmıştı ve kılavuza göre 8 bin 845 kişilik alım yapılacağı belirtildi ve gei kalan 8 bin 844kişilik alım için şubat ayı işaret edilmişti.

ON BİNLER NEFESİNİ TUTTU!

Şubat ayı alımlarını bekleyen onbinlerce aday bakanlıktan gelecek müjdeyi bekliyorlardı. Adayarı sevindirecek müjdeli haber bugün geldi ve İşin Olsa ekibi olarak detayları sizlere aktaracağız.

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı Şubat ayında yayımlayacağı kılavuza göre bünyesine 8 bin 844 kişilik kadro ile personel alımı yapacak. 

AÇIKLAMA ÖSYM BAŞKANINDAN GELDİ!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün resmi Twitter hesabı üzerinde adaylara müjdeyi verdi. Sağlık Bakanlığı atamalarını bekleyen adaylar twitter üzerinde #HalisAygünSağlıkçıBekliyor şeklinde paylaşımlar yaparak sürein başlamasını bekliyorlardı.

ÖSYM başkanı bugün yaptığı açıklamada Sağlık Bakanlığı 8 bin 844 personel alımı başvuru kılavuzunun bu hafta yayımlanacağını belirtti.

BAŞVURU TARİHLERİ NETLEŞTİ!

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanına başvurular 14 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. Halis Aygün Twitter hesabında yaptığı açıklamada başvuruların 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında alınacağını belirtti.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı 2020 yılı Şubat ayı için 8 bin 844 personel alacak. Alımlar Ebe, Çocuk Gelişimi, Odyolog, Sağlık Teknikeri, Teknisyen, Biyolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist, Diyetisyen, Hemşire, Fizyoterapist, Psikolog, Hemşire, Sağlık Fizikçisi, İş ve Uğraşı Terapisti, Sosyal Çalışmacı pozisyonlarında yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK?

Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

657 sayılı Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilecek sözleşmeli pozisyonlara, 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi gereğince mavi kart sahibi olup mavi kartlılar kütüğüne kayıtlı adaylar ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar göreve başlatılmayacaktır.

Durumu “Başvuru Genel ve Özel Şartlarına” uygun olmayan adaylar ile yerleştirildiği sözleşmeli pozisyonun niteliklerini taşımayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar, göreve başlatılmayacaktır.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

ODYOLOG: Söz konusu pozisyona odyoloji alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine odyoloji yüksek lisansı veya doktorası yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

PERFÜZYONİST: Söz konusu pozisyona perfüzyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine perfüzyon alanında yüksek lisans yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ: Söz konusu pozisyona dil ve konuşma terapisi alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer lisans eğitimleri üzerine dil ve konuşma terapisi alanında yüksek lisans veya doktora yapan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir.

SAĞLIK FİZİKÇİSİ: Söz konusu pozisyona fizik, fizik mühendisliği veya nükleer enerji mühendisliği eğitimi üzerine radyoterapi fiziği, diagnostik radyoloji fiziği veya nükleer tıp fiziği dallarının birinde yüksek lisans mezunu olan ve mülga Devlet Personel Başkanlığınca bilgileri alınmış adaylar başvurabilecektir

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Niyazi saçan
Niyazi saçan - 1 yıl Önce

Daha önceki bir haberde kırsal bekçi alımlarının olacağını mecliste görüşüldüğünü ve bu hafta sonuçlanacağını söylemiştiniz son durum nedir ?