Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Kura Listesi İsimleri Açıklandı!

Sağlık Bakanlığına 32 bin personel alımı yapılacak. Bu alımlardan 18 bin başvurusu ÖSYM üzerinden devam ediyor. 14 bin işçi alımı başvuruları tamamlandı. 8 Nisan 2020 tarihinde kura yapılacak. İŞKUR işçi alımı nihai listeyi kuraya gireceklerin isimlerini başvuru ekranında açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 14 Bin İşçi Alımı Kura Listesi İsimleri Açıklandı!

İŞKUR Sağlık Bakanlığına işçi alımı nihai listeyi kuraya gireceklerin isimlerini başvuru ekranında açıkladı.

Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde ve sağlık kurumlarındaki personel eksikliklerinin giderilmesi için 32 bin kişilik farklı kadrolarda istihdamlar yapılacak. Güvenlik Görevlisi, temizlik işçisi, klinik destek personeli, aşçı kadrolarındaki işçi alımları İŞKUR üzerinden başvuruları 30 Mart 2020 tarihinde tamamlandı.

18 BİN MEMUR ALIMI;

Lise, önlisans ve lisans düzeyinde memur sağlıkçı alımlarında hemşire, diyetisyen, sosyal çalışmacı, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, odyolog, psikolog, perfüzyonist, çocuk gelişimcisi kadrolarındaki sağlıkçı alımlarına 2020/5 tercihleri Ölçme Seçme be Yerleştirme Merkezi tarafından başvuruları devam ediyor.

İŞKUR KURA LİSTESİ;

İŞKUR alımlarında başvurusu kabul edilip kuraya girecek adayların isimleri belli oldu. Buna göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı başvuruları sadece elektronik ortamdan almıştı. Adaylar E-şube portalı üzerinden T.C. kimlik numarası ile aday şifresini giriş yaparak iş başvurularım ekranına giriş yapmaları nihai listede yer alıp almadıklarını gösterecek. Adaylar başvuru belgesini bu ekrandan ulaşabilecekler.

NOTER KURASI NE ZAMANAN? Kura 8 Nisan 2020 tarihinde yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 17:42

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE