Rekabet Kurumu 20 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Rekabet Kurumu Başkanlığı personel alımı yapıyor. Rekabet Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre toplamda 20 kişilik boş kadro ile memur alımı başvuruları başladı. İşte başvuru ekranı detaylar şöyledir.

Rekabet Kurumu 20 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Rekabet Kurumu Başkanlığı bünyesindeki memur eksikliğini gidermek için farklı alanlarda 20 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacğaını belirtmişti. Söz konusu ilan Eylül ayının ilk haftası yani 06 Eylül 2018 tarihinde duyurulmuş olup adaylar başvurularına Bugün ( 14 Eylül 2018 ) itibari ile başlayabilirler.  Buna göre Rekabet Kurumu Başkanlığı çalıştırılmak üzere Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde farklı alanlarda 20 memur alımı yapacak.

Buna göre Rekabet Kurumu Başkanlığı 4 yıllık eğitim veren fakültelerin İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmuş 14 Genel Rekabet Uzman Yardımcısı, Hukuk fakültesinden mezun olmuş 4 Hukuk Rekanet Kurumu Uzman Yardımcısı ve Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş 2 Bilişm Rekabet Kurumu Yzman Yardımcısı alacağını belirtti. 

Söz konusu ilan ile adaylara değerlendirme için Sınav yapılacak. İlgili sınava katılacak adayların KPSS puan durumlarına bakılarak değerlendirme yapılacak ve sonucunda 2 aşamadan oluşan yazılı ve sözlü Giriş sınavı yapıalcaktır. İlgili girş sınavı 14 Ekim 2018 tarihinde Ankara'da yapılacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI NELERDİR?

Adayların sınava katılabilmeleri için, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve ÖSYM tarafından yapılan 2017 yılı veya 2017 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından Hukuk alanında en az 80 ve diğer alanlar için en az 85 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Adaylar başvurularına bugün ( 14 Eylül 2018 ) tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 28 Eylül 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Bu tarih aralığında adaylar başvurularını Rekabet Kurumu Başkanlığı resmi internet sitesi olan www.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak dolduracaklardır. Direk başvuru ekranına ulaşmak için ve başvuru hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. İlanın tam metnine ulaşmak için ise Buraya Tıklayınız.

Başvuru Ekranı: www.rekabet.gov.tr/tr/Sayfa/Duyurular/sinav-duyurulari

YORUM EKLE