PTT 55 Bin Personel Alımı Bekleniyor! Açıklamalar ve Sözler Unutuldu Mu?

PTT bünyesine alımı yapılacağı ifade edilen 55 bin memur personel ilanları için verilen sözlerin unutulduğu, adayların ilan taleplerine yanıt verilmediği yönünde paylaşımlar sosyal medya gündeminde yer almaya başladı.

PTT 55 Bin Personel Alımı Bekleniyor! Açıklamalar ve Sözler Unutuldu Mu?

PTT 55 bin personel alımı yapılacak mı?

PTT bünyesine alımı yapılacağı ifade edilen memur ilanları için verilen sözler unutuldu mu? PTT bünyesine 55 bin alım yapılacağı ve ilanların yayımlanacağı ifade edilmişti. Yüzbinlerce kişi tarafından ilgi gösterilen ilana adaylar merakla ilanların yayımlanmasını beklediklerini aktarmışlardı. Sitemiz isinolsa.com üzerinden ve sosyal medya hesaplarımızdan bizlere de ulaşarak, alımlarla alakalı daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarını aktarmışlardı. Başvuruların nasıl yapılacağını, ilanların tahmini hangi tarihte yayınlanacağına yönelik bilgilerimizi almak istemişlerdi. Bu açıklamaların üzerinden epey bir zaman geçti ancak ilanlar henüz yayımlanmadı.

55 bin alım yapılacaktı, ilanlardan ses yok

PTT genel müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklamalarda 55 bin alımın yapılacağı ve bu alımların peyder pey gerçekleştirileceği aktarılmıştı, ilanlara yönelik süreçlerin yakın tarihte netlik kazanması beklenirken, adeta tamamiyle memur alım süreci durdurulmuş gibi ses kesildi. Vatandaşlar sosyal medyadan ilanlara yönelik bilgilendirmeleri beklediklerini dile getirerek, alımların ne zaman yapılacağı yönünde sorular yöneltiyorlar. Bize de sıklıkla gelen soruların başında PTT memur alımı, ptt alımı başvuru şartları yer alıyor. Bizler isinolsa.com ekibi olarak, onların seslerini ve bu taleplerini gündeme taşımaya çalışıyoruz.

PTT alımları ne zaman, hangi şartlarla yapılmalı?

PTT bünyesine daha önceki alımlarda çok sayıda kadroya yönelik memur alım ilanı yayımlanmış ve alımlar gerçekleştirilmişti. PTT tarafından müjdelenen 55 bin alım süreci için 2019 yılında hangi tarihte ilanlar yayımlanmalı? PTT alımında hangi şartlarla, hangi kadrolara alımlar sağlanmalı? Yorumlar kısmından bizlerle düşüncelerinizi ve taleplerinizi paylaşabilir, sesinizi gündeme taşıyabilirsiniz. Tüm ptt alımları ve başvuru sonuçlarından haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 yıl Önce

boşuna beklemeyin 5 bin ilana çıktılar beceriksizliklerinden 2018 deki alımdan 3 bin kadro boş kaldı. dahada başlamadılar.

Yoruldum
Yoruldum - 2 yıl Önce

Omrumuz tukeniyor gozumuz ilanda

Yyyy
Yyyy - 2 yıl Önce

Ptt 50 bin elemanı 2023 e kadar alacağını bildirdi tek bir alımda değil millete yanlış bilgi verip umutlandirmayin!!

Alperen
Alperen - 2 yıl Önce

Alın da çalışan larda fazla is yükünden kurtulsun...