PTT 2018/1 Sözlü Sınav Tarihleri ve Yerleri Açıklandı! Tüm Liste

PTT tarafından yapılan personel alımına yönelik uygulanacak sözlü sınava ilişkin gerçekleştirilen duyuruda PTT 2018/1 personel alımı sözlü sınav tarihleri ve yerlerinin açıklandığı bilgisi verildi. Sözlü sınav yerleri, tarihleri ve tüm listeye ulaşmak için haberimize göz atabilirsiniz...

PTT 2018/1 Sözlü Sınav Tarihleri ve Yerleri Açıklandı! Tüm Liste

PTT 2018/1 personel alımı merakla beklenmiş ve adayların başvuru süreçleri sağlanmıştı. Binlerce kişi tarafından başvuru alan ve sözlü sınav aşamasına gelin 2018/1 PTT personel alımları için önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada personel alımları için uygulanacak sözlü sınav tarihlerinin ve yerlerinin duyurulduğu bilgisi paylaşıldı. Binlerce adayın başvuru yaptığı ilanda, sözlü sınava katılacak olan adaylar tam liste şeklinde yayımlandı. 3 farklı grup ve sabah, öğle, öğleden sonra aşamalarında gerçekleşecek sözlü sınava adaylar Ankara / Ulus adresinde katılım sağlayacaklar.

Sözlü sınav içeriği

Her kurumun sözlü sınavında olduğu gibi PTT sözlü sınavında da adayların muhakeme yetenekleri, kendilerini ifade edebilme yetenekleri, problem çözme becerileri, kendini geliştirme istekleri, mesleki bilgisi, genel kültürü, özgüveni, temsil yeteneği, hal ve hareketlerinin yanı sıra kişisel özellikleri test edilecektir. Başvuru yapan ve sözlü sınava katılacak adaylar bu parametreler üzerinden değerlendirilecek ve puanlamaya tabi tutulacaklardır. Sözlü sınavlarda katılımcı adayların başarılı sayılabilmeleri için 70 puan ve üzeri almış olmaları gerekli görülmektedir. Belirtilen adayların, sınav saatinden önce alanda bulunmaları gerekli görülmektedir. Yaşanacak yoğunluk ve trafik ihtimaline karşın adayların tedbirli davranmalarını önermekteyiz. Adaylar sözlü sınava gelirken yanlarında Türkiye Cumhuriyeti kimliklerini ve pasaportlarını getirmek durumundadırlar. Sözlü sınava katılacak adaylara dair tam listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz... PTT 2018/1 sözlü mülakat sonuçlarının ardından nihai aday listesi duyurulduğunda sonuçlara ulaşmak ve ilk siz öğrenmek isterseniz mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

PTT sözlü sınava katılacak adaylar tam listesi için tıklayınız.

Uygulamalar için: Tıklayınız

YORUM EKLE