POMEM 20. Dönem 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Bugün Son!

Polis Akademisinin yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine alımını yaptığı 10 bin polis için başvurular bu gün sona eriyor. Başvuru yapacak adaylar bugün en geç 17:00 a kadar başvurularını yapmak zorundadır.

POMEM 20. Dönem 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Bugün Son!
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurusu yapılan polis alımı başvuruları bu gün sona eriyor. POMEM 20. Dönem kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı 10 bin kişilik kadro ile 1000 bayan aday ve 9000 erkek aday alacak. Adaylardan yaş şartı, KPSS şartı ve eğitim şartları aranacaktır. Başvuru yapacak adaylar bütün şartlara uygun olması dahilinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından sınava tabii tutulacaktır.

Adaylar hangi tarihte ve nerede başvuru ve sınava katılacaklarını www.pa.edu.tr internet adresinden öğreneceklerdir. Alıma ilişkin sınav takvimi Polis Akademisinin resmi internet sitesinden ( www.pa.edu.tr ) duyurusu yapılacaktır. Bunun dışında diğer kaynaklardan yapılan duyurulara itibar etmeyiniz.

BAŞVURULAR BUGÜN SON!

Başvurular bugün itibari ile sona eriyor, adaylar başvurularını gerçekleştirmiş olmak zorundadırlar. Başvurular https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

SINAV BAŞVURUSU İÇİN ARANAN BÜTÜN ŞARTLAR:

Adaylar 10 bin polis alım ilanına başvuruda bulunabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları, Silah Taşımaya veya silahlı görev yapmasına engel olabilecek ir durumu olmaması, Belirlenen sağlık şartlarına uygun olması, Boy ve Kilo ölçümlerine uygun olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlüğü bulunmamak, yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, alkol uyuşturucu veya bunun gibi maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak şartları aranır.

YAŞ, EĞİTİM VE KPSS ŞARTLARI;

Yukarıdaki nitelikler dışında adayların en çok zorlandığı ve bir çok talebin geldiği şartlar olan yaş, eğitim ve kpss şartları şöyledir;

Yaş Şartı:18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak.

KPSS Şartı : 2015 yılı veya 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları, mniyet Teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocukları için ise Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için yapılan 2015 veya 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden P3 puan türünden en az (48,00) puan almış olmak.

Eğitim Şartı: Lisans mezunu olmak veya buna denkliği olan Yükseköğretim kurumlarınca onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartı aranacak.

20.DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİ ADAY BAŞVURU, SEÇME ve DEĞERLENDİRME SINAVI KILAVUZU
ÖNBAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ...

Bunun gibi tüm detaylar sitemizden veya sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Bunun için; 
Sayfamızı beğenmek için Tıkla,
Gurubumuza katılmak için Tıkla

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2017, 22:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Recep
Recep - 5 yıl Önce

Admin 14.500 demişti bakanımız peki şuan başvuru yapan kişi sayısı kaç? 20 bini geçmediyse şartlar esnetilir belki :-)

SIRADAKİ HABER