POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor!

Emniyet Genel Müdürlüğü 20. Dönem POMEM kapsamında 10 Bin Polis alımı yapacağını duyurdu. POMEM 9 bin erkek ve Bin Bayan alımı yapacak.

POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor!
Emniyet Genel Müdürlüğü 19. POMEM kapsamındaki alım yaptığı 10 bin kişilik polis adayından sonra bu yıl tekrar 10 binlik alım ile milyonlarca adayın yüzünü güldürdü. En son çıkan alım haberleri üzerine duyurusunu yapan Emniyet Genel Müdürlüğü bir çok adayın bekleyişlerine son verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 10 bin kişilik alım kadrosu ile 9.000 erkek ve 1.000 kadın alımı gerçekleştirecek. Adayların başvuru yapabilmesi için KPSS ve yaş şartlarını taşıması gerekmektedir. Ön Başvurular 03 Nisan 2017 tarihinde başlayacaktır. Alımlar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir. Başvuru şartları, Sınav takvimi ve diğer bilgiler www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Ayrıca öğrencilerin barında, yemek, ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.

ARANACAK ŞARTLAR

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 20. Dönem kapsamında adaylardan, Lisans Mezunu Olmak veya buna denkliği olan yükseköğretim kurulunca onaylanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, İlan yayınlandığı tarihten itibaren ( 31 Mart 2017 ) 30 yaşından gün almamış olmak, 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az (60,00) taban puanı almış olmak. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az (48,00) taban puan almış olmak şartları aranacaktır. Bu şartlara uygun olan Polis adayları başvurularını gerçekleştirebilecektir.

BAŞVURULAR 03 NİSAN 2017'DE BAŞLIYOR

Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM 10 Bin Polis alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, 03 Nisan 2017 tarihi ile 14 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına ait olan resmi internet sitesinden www.pa.edu.tr yapılacaktır. 

www.isinolsa.com ailesi olarak tüm adaylarımıza başarılar dileriz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü POMEM haberlerinin son dakika çıkan haberlerini takip etmek için sizleri Facebook Sayfamıza ve Facebook Gurubumuza davet ediyoruz. Sayfamızı beğenerek ve Takip Et sekmesi adı altında bulunan Başta Gör seçeneğine tıklayarak son dakika haberleri profilinizde anlık olarak görebilirsiniz. Gurubumuza katılarak ise diğer adaylar ile görüşebilir ve bütün merak ettiklerimizi diğer adaylar ile tartışabilirsiniz.
Sayfamızı beğenmek için Tıkla,
Gurubumuza katılmak için Tıkla
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2017, 07:39

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ESRA DEMİR
ESRA DEMİR - 3 yıl Önce

LÜTFEN LİSELİLERDE BAŞVURU YAPABİLSİN EMİNİM DAHA FAZLA BAŞVURUDA BULUNACAKTIR SİZDEN RİCAM YETKİLİLERE BİLDİRİN