PMYO Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Alımı İçin Başvurular Başladı!

Geçtiğimiz gün yayımlanan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü PMYO kapsamında 2500 polis memuru alımı yapacak. Başvuru ekranı açıldı ve adaylar başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuru şartları ve başvuru ekranı haberimizde yer almaktadır.

PMYO Lise Mezunu 2500 Polis Memuru Alımı İçin Başvurular Başladı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olan Polis Meslek Yüksekokullarına 2018 ve 2019 eğitim öğretim yılı için 2500 polis memuru adayı alınacak. 2500 Kişilik kadronun 2 bin 250 si erkek adaylara ve geri kalan 250 si bayan adaylara verildi. Buna göre Sınavları başarılı olarak geçen ve eğitiminide başarılı olarak tamamlayan adaylar Polis Memuru olarak atanacaklardır.

Söz konusu olan duyuru 11 Ağustos 2018 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyuruldu ve adaylar için başvurular başladı ve adaylar başvurularını yapabilmeleri için belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, ÖSYM tarafından yapılan YKS TYT puan türünden en az 260 puan almış olmak, 18 yaşını tamamlamlamış ve 26 yaşından büyük olmamak, Sağlık açısından Sğalık yönetmeliği tarafından belirtilen şartları taşımak, Herhangi bir sıç hükümlülüğü bulunmamak, Bayanlar için 162 cm ve erkekler için 167 cm boyundan kısa boylu olmamak ve beden ve kitle endeki 18 ile 27 arasında olmak, Alkol uyuşturucu ve uyarı maddelerden tedavi görmemiş ve görmüyor olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Silah taşımasına ve silahlı görev yapmasına engel bir durum olmamakve herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak gibi nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Söz konusu ilan 11 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanmış olup başvurular 13 Ağustos 2018 tarihi itibari ile saat 09:00 itibari ile başladı ve en geç 26 Ağustos 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Buna göre başvurular Polis akademisi başkanlığı resmi internet sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden yapılacaktır. Başvurular adayların e-devlet kapısı hesabı ve şifresi ile yapılacak olup adayların başvuru yapabilmeleri için Sınav ücreti olan 100 TL lik ücreti 13 Ağustos 2018 günü saat 09:00’dan 26 Ağustos 2018 günü saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “2018 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır.

 Ayrıca başvuru kılavuzu, özel şatrtlar ve diğer konular hakkında bilg ialmak için 2500 Polis Alımı! Başvuru Şartları! Özel Şartlar! Sınav Ücreti ve Başvuru Kılavuzu! Adlı haberimizi inceleyebilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2019, 16:53

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halilibo57
Halilibo57 - 2 yıl Önce

İyi günler YKS ve TYT ile 260 puan istenmis bu sınavlar yeni sistem eski sistem nasıl olacak peki..

Betül
Betül - 2 yıl Önce

Polis çocuğuyum başvuru yapamıyorum yapyığım zaman banka dekontu istiyor.Ama polis çocukları bundan ücretsiz yararlanıyor.Bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim nasıl yapmam gerekiyor başvurumu.

FERHAT
FERHAT - 2 yıl Önce

SELAM POLIS ALIMLARINDA YAS SINIRI 32 YUKSELTILCEK SOYLENIYODU HALEN BISEY YOK SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUZ LISE MEZUNU KPSS SARTSIZ OLSA IYI OLUR

esin
esin - 2 yıl Önce

yine yaş yaş yaş problemi

Hatice
Hatice - 2 yıl Önce

Mrb size bir sorum vardi bayanlarda en az boyun 1.62mi olmasi lzm isteninen boydan bi kac cm azsa PMYOadayi olamazmiyiz

Fatma
Fatma - 2 yıl Önce

Sürekli yaş engeli ,çok alakasız yaş şartı kaldırılması lazım

Selin
Selin - 2 yıl Önce

25 yaşındayım lise muzunuyum kpss sız polis olabilir mıyım