ÖSYM Memur Alım İlanında Son Günler! Son Başvurular 25 Ekim 2016

ÖSYM geçtiğimiz günlerde alım duyurusu yayımlamıştı. Alımlar için son günlere gelindi. Başvuruda bulunacak adaylar 25 Ekim 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Hangi şartlar aranacak? Başvurular nereye yapılacak?

ÖSYM Memur Alım İlanında Son Günler! Son Başvurular 25 Ekim 2016
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 10 Ekim 2016 tarihi Pazartesi günü yapmış olduğu duyurusuna bünyesindeki memur personel ihtiyacını karşılamak amaçlı 10 kişilik kadro ile Uzman Yardımcısı alıyor. Ancak yapılan duyuruda başvuruların 10 Ekim 2016 tarihi ile 25 Ekim 2016 tarihleri arasında sona ereceği bildirildi. Yani Son başvurular önümüzdeki Salı günü ( 25 Ekim 2016 ) sona erecektir. Ayrıca alımlar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılacak Sınav ile belirlenecektir. Yazılı sınav 27 Ekim 2016 tarihinde Ankarada yapılacaktır. ÖSYM nin yapacağı sınava katılmak isteyen adaylar aşağıdaki şartlara uygun olması ve başvuruda bulunmaarı gerekmektedir. Başvurusu onaylanan adaylar için Sınavın yapılacağı yer ve saat (ais.osym.gov.tr) internet adresinde duyuru yapılacaktır. 10 Ekim'de yapılan duyuruyu sizlere hatırlatacak olursak;

GENEL ŞARTLAR:
  • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki belirtilen şartlar taşıyan adaylar,
  • 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda, yukarıdaki tabloda yer alan sınav türü ve puanlarına göre asgari puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2015 veya 2016 yılı KPSS Lisans puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir (Sonuncu aday ile aynı puana sahip olanlar da giriş sınavına alınacaktır).
  • Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak.
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olan adaylar,
  • Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmamak.
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, ilan yayımlandığı itibari tarih ile başlamış olup 25 Ekim 2016 tarihine kadar devam edecektir. Başvurular, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının  (ais.osym.gov.tr) internet adresinde yer alan “Sınav Başvuru Formu” nu doldurarak internet ortamında müracaat edeceklerdir. Ayrıca Buraya Tıklayarak ilanın tam metnini inceleyebilir ve başvurularını gerçekleştirebilirsiniz

YORUM EKLE