ÖSYM 2018 Memur Alımları ve Atamaları KPSS Tercihleri Kılavuzu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan memur alımları ve atamalarına ilişkin tercih kılavuzu yayımlandı mı, KPSS tercihleri ne zaman yapılacak sorularına yönelik tüm detaylara ve memur alım ilanlarına haberimizden erişebilirsiniz...

ÖSYM 2018 Memur Alımları ve Atamaları KPSS Tercihleri Kılavuzu

KPSS Ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasıyla beraber milyonlarca aday KPSS tercileri için kılavuzların yayımlanmasını beklemeye başladılar. İlk yerleştirme ve tercih dönemi gerçekleştirilen KPSS merkezi atamaları dışında milyonlarca aday için açıktan memur alım süreçleri de yürütülmeye devam ediyor. Yapılan memur alımlarında adayların başvuru kılavuzlarında merak ettiği noktalarda yardım almaları için kurmuş olduğumuz Facebook grubumuza davetlisiniz. Katılmak için tıklayınız.

KPSS üzerinden yapılan memur alımları ve KPSS şartsız memur alımları

Kamuya yapılan memur alımlarında KPSS şartsız ve düşük KPSS puanları üzerinden yürütülen çok sayıda ilan bulunmaktadır. Bu ilanlarda adayların sahip olması gereken nitelikler, ortak başvuru şartları ve diğer tüm detaylar ilgili haberlerimizde aktarılmış durumdadır. Bu haberlerimizin bağlantılarına göz atarak bilinmesi gereken detaylara erişim sağlayabilirsiniz. Şuanda birçok kamu kurumu veya kuruluş üzerinden kamuya memur personel alımı gerçekleştirilmektedir. Yürütülen memur alımlarına aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tüm ilanlara ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

Düşük puanla memur olunur mu, alımlar nasıl yapılıyor?

Kamuya yapılan zabıta memuru, teknisyen, şoför kadroları gibi çok sayıda pozisyon için düşük KPSS puanları üzerinden alımlar yapılmakta elbette buradan memuriyete ulaşmak mümkün durumdadır. Burada asıl bilinmesi gereken nokta bazı pozisyonlar için adaylara ek fiziki yeterlilik testleri, sözlü sınavlar, yetenek sınavları ya da psikometrik testler gibi işlemlerin uygulanacağıdır. Tüm bu süreçlerden haberdar olmak ve başvurularda dikkatli davranmak büyük önem arz etmektedir. Memuriyet sürecine yönelik tüm gelişmelerden ve bilgilendirmelerden anlık olarak haberdar olmak isterseniz mobil uygulamalarımızı indirmenizi tavsiye etmekteyiz.

Uygulamaları indirmek için tıklayınız.

YORUM EKLE