NVİ 1100 Memur Alımı Gerçekleştirecek! Kimler Başvuru Yapabilir?

NİV 1100 Memur Alımı Gerçekleştirecek.İçişleri bakanlığı bünyesinde alınacak personelin başvuru koşullarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

NVİ 1100 Memur Alımı Gerçekleştirecek! Kimler Başvuru Yapabilir?

2019 yılı içerisinde kamu kurumlarında istihdam edilmek üzere personel alımı ilanları yayınlanmaya ve artmaya devam ediyor. Bir başka kurum olan NİV İçişleri Bakanlığı’na bağlı birimlerinde istihdam etmek üzere 1100 memur alımı yapacağını duyurdu.

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, NVİ Nüfus vatandaşlık işleri alım yapacağı kadrolara ilişkin detaylar ise belli oldu. Nüfus Müdürlükleri içerisinde 2019 yılı için yapılacak önceki alımlarının sözlü mülakat sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra ilan edilmesi bekleniyor.

Alım Şartları Neler?

Kurumun açık olarak gerçekleştireceği büro memuru alımında başvuru şartlarının önceki alımlardan yola çıkılarak başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşıması gerekmektedir. Bunun yanı sıra başvuracak olan adayların en az ön lisans mezunu olması ve 35 yaşını aşmaması da istenen bir başka şarttır.

Alımlarda KPSS şartı esas alınacak olup ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP (3), Ön lisans mezunları için KPSSP (93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak şartlarını da adayların sağlaması gerekmektedir.

NVİ başvuru şartlarını sağlayan adayların başvuracağı alıma dair henüz mayıs ayı itibari ile bir ilan açıklaması bulunmuyor. Açıklamanın kısa bir süre sonra açıklanması ise yüksek bir olasılıkta yakın bir ihtimal olarak yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 22:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbocan
İbocan - 2 yıl Önce

Hem emeklilik yaşı 65 olsun hem de her yere 35 yaşı sınırı koyulsun lütfen biraz adalet...

Sanem demir
Sanem demir - 2 yıl Önce

Nüfus müdürlüklerine kpps tercihleriyle alınsın adil olur

Özge 9161
Özge 9161 - 2 yıl Önce

Bence 5000 kadro verilmelidir

Kpss
Kpss - 2 yıl Önce

1100 memur az daha fazla alinsin