Mülakatsız 130 Lise Mezunu Memur Alımı İçin Son Gün!

Lise mezunu memur ve personel alımları için başvurularda son güne geldik. İşte Başvuru ücreti ve alım yapılacak kamu kurum ve kuruluşlar şöyledir.

Mülakatsız 130 Lise Mezunu Memur Alımı İçin Son Gün!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yıl içerisinde toplanan talepler ve istekler üzerinde ÖSYM'ye ileten DPB lise mezunları içinde yer ayırdı. Sadece lise mezunu olan adayların katılabileceği kamu kurum ve kamu kuruluşları toplamda 130 kişilik kadro ile memur alımı ve personel alımı yapacaklar. Alımlar KPSS 2019/1 tercih işlemleri ile yapılacak ve tercih işlemleri için son günlere gelindi. 

HANGİ KURUM KAÇ KİŞİ ALIYOR?

Yayımlanan tercih kılavuzuna göre 11 kamu kurumu bünyesine farklı pozisyonlarda alım yapacak. Alım yapılacak lise mezunu pozisyonları ise, vagon teknisyeni, teknisyen, Şoför, Sağlık memuru, Hizmetli pozisyonlarında olacak. İşte Alım yapacak kamu kurumları ve alım sayıları şöyledir.

 • Devlet Demiryolları Taşımacılık: 13
 • Devlet hava Meydanları: 36
 • Erzurum teknik Üniversitesi : 1
 • Kilis 7 Aralık Üniversitesi : 1
 • Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu : 17
 • Manisa Celal Bayer Üniversitesi: 3
 • Milli Güvenlik Kurulu Sekreterliği: 1
 • Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi: 1
 • Muş Alparslan Üniversitesi : 1
 • Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdürlüğü : 55
 • Türkiye Vagon Sanayii : 2

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

ÖSYM tarafından alınan tercihlere başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecek. Bu bağlamda, Türkiye Cunhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Sağlık açısından görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Alım yapılacak pozisyona göre gerekli özel koşulları taşıyor olmak gibi şartlar aranıyor.

TERCİH İŞLEMLERİ SONA ERİYOR!

09 Temmuz 2019 tarihinde ÖSYM tarafından kılavuzun yayımlanması ile birlikte başlayan tercih işlemleri 18 temmuz 2019 tarihinde sona erecek. Adaylar tercih işlemlerini ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden aday şifreleri ile ve nitelik kodları ile gerçekleştirebilecekler.

Ayrıca adayların ÖSYM tarafından belirttiği bankalara veya bankamatiklere 20 TL tercih ücretini yatırmanız gerekmektedir. Tercih kılavuzlarına ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 21:02

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum

Gökhan
Gökhan - 1 yıl Önce

Lise mezunuyum 30 yaşindayim hiçbir işe giremedim ćok caresizim lütfen yardimci olun