Mülakatsız 1014 Memur Alımı Sonuçları Bu Hafta Açıklanabilir

ÖSYM tarafından alınan tercihler değerlendirme işlemlerinden geçiyor. 68 Kurum toplamda 1014 memur alımı yapacak. Sonuçlar bu hafta açıklanabilir!

Mülakatsız 1014 Memur Alımı Sonuçları Bu Hafta Açıklanabilir

Temmuz ayının ikinci haftasında başlamış olan tercih işlemleri sona erdi. Adaylar şimdi tercih sonuçlarının açıklanması için gözlerini ÖSYM resmi İnternet sitesine dikti. İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere KPSS 2019/1 merkezi yerleştirme için sonuç tarihleri ve diğer bilgiler hakkında detayları aktaracağız.

68 KURUM BİN 14 MEMUR ALACAK!

KPSS puanı ile her yıl yapılan merkezi yerleştirme işlemleri için Temmuz ayı içerisinde 2019/1 tamamlandı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından boş kontenjanları alan ÖSYM 09 Temmuz 2019 tarihinde tercih kılavuzunu yayımlamıştı. Adaylar tercihlerini 10 gün içerisinde yaptılar. Toplamda 68 kamu kurumu bulunan ve en az lise mezunlarının tercih yaptığı KPSS 2019/1 kapsamında 1014 memur alımı yapılacak. Kontenjan sayısı lise mezunları için 130, Ön lisans mezunları için 254 ve lisans mezunları için 630 olarak belirtilmişti.

BUL YIL KONTENJAN ÇOK AZDI!

Her yıl lise, Ön Lisans ve Lisans kapsamında yapılan Kamu Personeli Seçme sınavına binlerce aday katılıyor ve yüksek puan almak için aylarca çalışıyorlar. Durum böyle olunca adayların beklentileri de büyük oluyor ve mezun oldukları bölümden kontenjan sayısı Bekliyorlar. Ancak her yıl kontenjan sayısının azalması ile birlikte 2019 yılında sadece 68 kamu kurumu bulunuyor ve toplamda 1014 memur alımı yapacaklar. Oysa ki adayların beklentileri çok fazlaydı. Umuyoruz ki KPSS 2019/2 tercih işlemlerinde adayların 2019/1 den alamadıkları bir sonraki tercihlerde karşılanır.

TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Memur adayları tercih işlemlerine ÖSYM aracılığı ile 09 Temmuz 2019 tarihine başlamışlardı ve 18 temmuz 2019 tarihinde tercih işlemleri bitmişti. Geçtiğimiz yıllara baktığımızda genelde tercih sonuçları bir hafta içerisinde duyuruluyor. Ayrıca bu yıl kadro sayısının az olması ile beraber sonuçların gecikeceğini düşünmüyoruz. Bu hafta sonuçların açıklanması beklenmektedir.

Tercih sonuçlarını bekleyen herkes bu sayfada. Sizde Buraya Tıklayarak katılabilirsiniz.

EN DÜŞÜK PUANLAR KAÇ OLUR?

Geçtiğimiz dönemlere baktığımızda aslında her yıl aynı tablo ile karşılaşıyoruz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi kontenjan sayısı az olduğundan aynı kadrolara başvuru yapmış olan adayın sayısı yüksek olacağından puanı yüksek olan adayların seçilme ihtimali daha yüksektir.

2018 yılındaki verilere göre en düşü puanlar, lise mezunlarından 70,54, Ön lisans mezunlarında 71.70 ve Lisans mezunlarında 65,78 olarak görülüyor.

KPSS 2019/2 NE ZAMAN?

ÖSYM KPSS 2019/1 tercihlerinde tercih yapmamış olan adaylar bir 5 ay daha beklemeleri gerekecek. 2. Yerleştirme işlemleri 03 Aralık 2019 tarihi ile 12 Aralık 2019 tarihleri arasında belirtildi. ÖSYM'nin takvimine göre 05 Ağustos 2019 tarihi ile 18 Ekim 2019 tarihleri arasında Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamu kurum ve kuruluşların yerleştirme talebinde bulunması yapılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn

Kamu yönetimi mezunuyum
Kamu yönetimi mezunuyum - 1 yıl Önce

Kamu yönetimi mezunuyum