MSB En Az Ortaokul Mezunu 165 Memur Alımı Yapacak! İlanlar Yayımlandı Başvurular Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesine en az ortaokul mezunu adaylar arasından 165 memur alımı gerçekleştirilecektir. Yürütülecek alımların detaylarına haberimizde yer verdik...

MSB En Az Ortaokul Mezunu 165 Memur Alımı Yapacak! İlanlar Yayımlandı Başvurular Sürüyor

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) üzerinde ilana çıkan Milli Savunma Bakanlığı (MSB) bünyesine, KPSS puanları üzerinden 165 memur alımı gerçekleştirilecektir. Yürütülecek memur alımları için adayların taşıması gereken şartlar ve diğer detaylara haberimizde yer vermeye çalışacağız. İlanlar geçtiğimiz günler itibariyle kamuoyuna duyurulmuş ve başvuru süreçleri başlamıştır. Başvuru yapmayı düşünecek adaylar için ilan kılavuzları ve başvurulara yönelik bilgilendirmeler aşağıda yer alacak bağlantı üzerinden erişilebilir durumda olacaktır.

MSB en az ortaokul mezunu 165 memur alacak, ilanlar yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından DPB üzerinde yayımlanan ilanda, en az ortaokul mezunu olan adaylar arasından KPSS puanları kullanılarak memur alımlarının gerçekleştirileceği duyuruldu. Bu ilanlara başvurular alınmaya başladı ve adaylar için önemli bir süreç içerisine girildi. Başvuru yapmayı düşünen adayların en az ortaokul mezunu olmaları, eğitim düzeyleri üzerinden alınmış KPSS puanlarının bulunması, 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları, sağlık problemlerinin bulunmaması, memur olabilmek için gerekli görülen sağlık raporunu almış olması, belirtilen tarihler arasında başvuru yapması ve sözleşmeli personel olarak çalışanlar hariç herhangi bir kamu kurumunda görev yapmıyor olmaları gerekli görülmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar https://personeltemin.msb.gov.tr Genel Ağ adreslerinden 28 Aralık 2018-15 Şubat 2019 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Yürütülen msb memur alımı için ilan kılavuzundan daha detaylı bilgiye erişim sağlamak mümkündür. İlan kılavuzuna ulaşmak ve tüm bilgilere erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak daha önce hazırladığımız haberimize göz atabilir, koşullara ulaşabilirsiniz. Tüm memur alımları ve çok daha fazlasından ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalar için tıklayınız.

İlan kılavuzu için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Memur adayı
Memur adayı - 3 yıl Önce

Alım sadece engelli adaylar için mi yapılıyor?

Anonim
Anonim - 3 yıl Önce

Arkadaşlar hizmetli kaç civarı kapatır 82 şans var mı

merda
merda - 3 yıl Önce

MSB GİBİ BİR KURUM ADRESE DAYALI İLAN OLMAMALIDIR. TÜRK BAYRAGININ ALTINDAKİ HER TÜRKİYE VATANDAŞI İLANA BAŞVURABİLMELİDİR.

SIRADAKİ HABER