Milli Savunma Bakanlığı 165 Sivil Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvurusu 15 Şubat 2019 tarihinde sona eren Milli Savunma Bakanlığı memur alımı ilanına başvuru yapan adaylar artık başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyorlar. Bizlerde sizlere sonuçların ne zaman açıklanacağını açıklayacağız. İşte detaylar

Milli Savunma Bakanlığı 165 Sivil Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı 2018 yılının son günlerde bir duyuru yayımlamıştı. Yayımlanan duyuruya göre farklı alanlarda toplamda 165 kişilik boş kadro ile Sivil memur alımı yapacağını belirtmişti. Adaylar başvurularına 28 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlanmış olup 15 Şubat 2019 tarihinde sona erdi. Binlerce kişi ilgili ilana başvuru yaptılar ve artık başvuru sonuçlarının açıklanmasını beklemekteler.

Milli Savunma Bakanlığına başvuru yapmış olan adaylar, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli seçme sınavından Lise, Ön Lisans ve Lisans kapsamında puan ile, Askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sözleşmeli Subay, Sözleşmeli Astsubay, uzman Erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak gibi niteliklerde başvuru yaptılar.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Başvuru yapmış olan adaylar KPSS puan sıralaması esas alınarak en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralanarak sınav çağrısı yapılacaktır. Adayların başvuru sırasında vermiş oldukları evraklar kanun, yönetmelik ve yönerge esaslarına uygun olarak edilecektir. Yapılacak sıralamada kadro sayısının 20 katı kadar aday Uygulamalı sınava çağırılacaktır. Uygulamalı sınavda geçerli not 100 üzerinden 70 tir. Sonrasında ise Mülakat sınavı yapılacak. Diğer aşamalar ise, Değerlendirme,Sağlık Muayene işlemleri ve aday bilgilendirmesi yapılacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanmış olan faliyet tablosuna göre sonuçların ne zaman açıklanacağı belirtildi. Buna göre Başvuru ve sınavlar için çağrılacak adayların genel ağ (İnternet) üzerinden yayımlanması 18 Mart 2019 tarihinden sonra yapılacak. Aşağıda paylaşacağımız faliyet takvimini inceleyebilirsiniz.

,

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA HABERDAR OLMA:

Başvuru yapmış olan adaylar için başvuru sonuçları açıkladığında anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.Yada diğer memur alım ilanlarından haberdar olmak için Sosyal medya hesabımızı takip ederek her zaman güncel ilanları profilinizin ana sayfasından ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 07:19

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
bigboss
bigboss - 2 yıl Önce

insanların duygularıyla oynayanların Allah yediği ekmeği bağoazından geçirmesin inşAllah. bolumumle alakalı 4 kişi alınacak aylardır bekletiyorlar alınacaksa biran önce alınsın milleti neden bekletiyorsunuz sizin tuzunuz kuru devleti sömürüyorsunuz nede olsa hakkımı helal etmiyorum

bekir58
bekir58 - 2 yıl Önce

bu ne ya gdien ömürden gidiyor bir başvuruya sonuc alana kadar kaç ay geçti

ergün
ergün - 2 yıl Önce

henüz açıklanmadı yav

Yunus emre kaymaz
Yunus emre kaymaz - 2 yıl Önce

Nasıl başvuru yapcaz Bilgi alAbilirmiyiz

Anonim
Anonim - 2 yıl Önce

82 İstanbul hademe gelir mi 1 kili alıyor ya

kamuran
kamuran @Anonim - 2 yıl Önce

torpil yoksa 100 ile de gelmez

anonim
anonim - 2 yıl Önce

sen nereye yaptın puan kaç

Merve
Merve - 2 yıl Önce

Sınavda neler sorulacak acaba?

turan yılmaz
turan yılmaz - 2 yıl Önce

sonuçlar 18 mart 2019 sonra açıklanacaktı ne zaman açıklanacak