Memur Adaylarına Müjde 4 Bakanlık 29 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Memur Adaylarına Bayram Müjdesi 29 Bin Kamu Personeli Alımı yapılacak.Bayram sonrasında kamu ya 29 bin personel alımı yapılacağının detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Memur Adaylarına Müjde 4 Bakanlık 29 Bin Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Binlerce kişinin merakla beklediği kamu personeli alımına yönelik 4 bakanlıktan ilanlar bayramdan sonra yayınlanabilir. Adaylara bayram müjdesi olacak olan bu alımlarda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı toplamda 28 Bin 853 personel alımı gerçekleştirecek.

Orman Bakanlığı tarafından yapılacak olan ilanda adaylar orman mühendisi, orman muhafaza memuru, memur ve şoför olarak görev yapacak. Bunun yanında alım yapacak olan bir diğer kurum olan Adalet Bakanlığı’nın ise zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, infaz koruma memuru, tekniker, teknisyen ve memur alımı yapması bekleniyor. Sağlık Bakanlığı ebe, hemşire, sosyal çalışmacı, odyolog, biyolog, psikolog, sağlık fizikçisi, dil ve konuşma terapisti gibi çeşitli kadrolarda sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kütüphaneci, mimar, mühendis, şehir planlayıcısı, müze araştırmacısı, arkeolog, mütercim tercüman alımı yapacak olup 4 farklı büyük bakanlığa ait alımların Bayramdan sonraki bir tarihte açılması bekleniyor.

Alımlarda adayların KPSS şartını sağlaması gerekmekte olup:

  • Adalet Bakanlığı en az 70 KPSS puan şartıyla ve lise, ön lisans, lisans mezunu,
  • Sağlık Bakanlığı KPSS puan sıralaması ile lise, ön lisans ve lisans mezunu,
  • Tarım Bakanlığı personel alım ilanında mülakat ve sınır KPSS puanı ile en az lise mezunu,
  • Kültür Bakanlığı’nın ise yine KPSS puan sıralaması esasına göre alım yapması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 09:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadri
Sadri - 2 yıl Önce

Düz lise mezunu alım olmuyacak her halde

mustafa kara
mustafa kara - 2 yıl Önce

adalet bakanlığı 2019 alımları ne zaman sayın bakanım tarih ne zaman açıklanacak alım başkanımız tarafından onaylandı hangi ay alım olacak saygılar