MEB Öğretmen Ataması Seçim Sonrası Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamalarının ne zaman yapılacağını açıkladı. 25 bin öğretmen ataması mülakatları ve atamaları ile ilgili detaylar haberimizde..

MEB Öğretmen Ataması Seçim Sonrası Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanlığında görev almak üzere 258 bin öğretmen ataması yapılacak. Bilindiği gibi daha önce yaptığımız haberlerde Milli Eğitim Bakanlığına yapılacak olan öğretmen atamaları için mülakatların başladığını duyurmuştuk. 2018 yılında toplamda alınacak olan 25 bin öğretmen için yeni bir açıklama daha geldi. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ Manisa'da bir etkinliğe katıldı. Burada yaptığı konuşmada pek çok konuda gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptığı. Konuşmada önemli bir konu da MEB 25 bin öğretmen atamasına ilişkin oldu.

ATAMALAR SEÇİM SONRASI TAMAMLACAK! 

Bakan İsmet YILMAZ, öğretmen atamalarında takvime göre haziranda biteceğini ve Mülakat sınavlarının ise Mayıs ayında tamamlanacağını açıkladı. Daha sonra tercihlerin alınması ile planlan atamanın seçim sonrasında tamamlanacağını açıkladı. Bakan YILMAZ "Aslında mayıs ayı sonunda çalışmalar biterdi. Ancak, değerlendirmeler olacak. Tercihleri alacağız. İnşallah seçimden sonra atamaların hepsini ilan edeceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 19:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeliha taşkıran
zeliha taşkıran - 2 yıl Önce

sayın ismet yımaz yeter artık felsefe öğretmenlerinide atayın bizleri mutsuz ettiğiniz yeter artık inşAllah bzleri 2019 sevindirirsiniz yaşlandık bastonla göreve başlamak istemiyorummmmmmmm