MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Başvuruları Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin öğretmen alımına yönelik kontenjanları 16 Kasım itibariyle duyurulan atamaların başvuruları başlamış bulunmaktadır...

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Başvuruları Başladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda 20 bin öğretmen alımı yapılacağı aktarılmış ve sözleşmeli öğretmen statüsünde görev alacak bu öğretmenler için kontenjan dağılımları gündeme gelmişti. 20 bin öğretmen alımı için kontenjan dağılımını isinolsa.com olarak sizlere ulaştırmıştık. Yapılan bir açıklamayla beraber ilgili öğretmen alımına yönelik başvuruların alınmaya başladığı aktarıldı. MEB sözleşmeli 20 bin öğretmen alımı için branş bazında başvurular alınmaya başlandı. Başvuru yapacak binlerce öğretmen adayı ön başvurularının ardından sonuçların açıklanmasını bekleyecekler.

20 bin öğretmen alımı müjdesi verilmişti

Öğretmenlerin eğitimdeki yerinin arttırılması, eğitim kalitesinin yükseltilmesi gibi noktalarda önemli çalışmalar yapılacağını, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamanın detaylarını aktarmıştık. Bu açıklamalarda formasyon eğitiminin kaldırılarak MEB tarafından verileceğini, öğrencilerin eğitimi için önce öğretmenlerin MEB' in eğitime bakış açısından yetiştirileceği bilgisini ulaştırmıştık. Bu bağlamda önemli alımlardan birisi olan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları için ilk süreç başlamış oldu. Yüzbinlerce öğretmen adayı MEB tarafından başlatıldığı duyurulan 20 bin öğretmen atamasına ilişkin başvuruların alınmasıyla beraber başvurularını gerçekleştirecekler. Öğretmen alımına başvuran adaylar için son başvuru tarihi ise 23 Kasım 2018 olarak aktarılıyor. Yürütülen bu öğretmen alımında adayların ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihleri daha sonradan değiştirilmeyecek işlemlere yönelik ek süre hakkı tanınmayacaktır.

20 bin öğretmen atamalarını değerlendirelim

Yürütülen öğretmen atamaları için başvuru süreçleri başladı. 20 bin öğretmenin alınacağı öğretmen atamaları için öğretmen adaylarımızla birlikte süreçleri sitemizde değerlendiriyor olacağız. Yorumlar kısmından atamalara yönelik düşüncelerinizi bizlere aktarmayı unutmayınız.
Başvuru yapmak için: Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 12:32
YORUM EKLE