Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Memuru Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Polis Meslek Yüksekokullarına en az lise mezunu 2 bin 500 kişilik kadro ile Polis Memuru Alımı başvuruları sona eriyor. İşte alım şartları ve başvuru bilgileri.

Lise Mezunu 2 Bin 500 Polis Memuru Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Yüksekokullarına polis memuru yetiştirlmek üzere toplamda 2 Bin 500 Polis Alımı alımı yapıyor. Başvurular, 08 Mayıs 2017 tarihinde başlamıştı. Adaylar başvurularını en geç 18 Mayıs 2017 tarihine kadar gerçekleştirmelidirler. Ön Başvurular İnternet üzerinden yapılacaktır.

Polis Meslek Yüksekokullarına hem erkek hemde bayan aday alımı yapılacaktır. 2 Bin 500 kişilik kadro ile 2 bin 250 Erkek aday ve 250 Bayan aday alımı yapılacak. Ayrıca bu kadro dışında Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları, o yıl belirlenen kontenjanın dışında tutulurlar.

Adaylardan 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Yükseköğretime Geçiş Sınavında YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin herhangi birinden 260 puan ve üzerinde puan almış olmaları istenecektir. Bu nedenle adaylardan KPSS şartı aranmıyor.

Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvuruları geçerli sayılacaktır. Tüm aşamalardan geçen ve Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilecektir. Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

Adaylar başvurularını son başvuru gününe kadar www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-devlet kapısı hesapları ile başvuruda bulunacaklardır. Ayrıca başvuru yapacak adaylar başvuru ücreti olarak Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Halkbank Gölbaşı Şubesi/Ankara “2017 Yılı PMYO Giriş Sınavı” isimli hesabına yatırılacaktır. Yalnızca Halkbank Şubelerinden ve Halkbank ATM’lerinden 75 TL yatıracaklardır. İlan Hakkında daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 14:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
irem
irem - 3 yıl Önce

Ben o kadar çok polis olmak istiyorum ki gerekirse bu vatan için canımı bile veririm ancak siz ygs şartı koymuşsunuz keşke kpss şartı olsaydı

merve özlem arslan
merve özlem arslan - 3 yıl Önce

2017 yılında ygs girmedim daha önceki girilen ygs puanı sayılmaz mı

Ali
Ali @merve özlem arslan - 3 yıl Önce

2017 de alınması planlanan PÖH ve Polis alımlarındaki YAŞ ŞARTININ 30 OLARAK ESNETİLMESİ kpss nin kaldırılarak lise mezunu olması için e devletten Cumhurbaşkanına Yazın” kısmından yazalım arkadaşlar dönüş yapıyorlar teşekkürler

Ali
Ali - 3 yıl Önce

2017 de alınması planlanan PÖH ve Polis alımlarındaki YAŞ ŞARTININ 30 OLARAK ESNETİLMESİ kpss nin kaldırılarak lise mezunu olması için e devletten Cumhurbaşkanına Yazın” kısmından yazalım arkadaşlar dönüş yapıyorlar teşekkürler

Mehmet ata tekin
Mehmet ata tekin - 3 yıl Önce

Orta menzuyuyum ama çok istiyorum polis olmayı