Kültür Bakanlığı YTB Memur Alımı Yapıyor! KPSS'siz

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliği için memur alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanan ilana göre başvurular Ocak ayı içerisinde tamamlanacak.

Kültür Bakanlığı YTB Memur Alımı Yapıyor! KPSS'siz

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı resmi internet sitesinde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere uzman yardımcısı alım ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Uzmanlığı yönetmeliğinde 7 kişilik boş kado ile uzman yardımcısı alacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, İlgili yarışma sınavının yapıldığı yılın ocak ayı itibari ile ( 01 Ocak 2019 ) 35 yaşından büyük olmamak, En az dört yıllık eğitim veren fakültelerin alım yapılacak alana göre ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak,  Almanca, Arapça, Danca, Felemenkçe, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İsveççe, İtalyanca ve Rusça dillerinden Yabancı Dİl sınavından en az B seviyesinde puan almış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 07 Ocak 2019 tarihi itibari ile başvurularına başladılar. Buna göre adaylar başvurularını en geç 25 Ocak 2019 tarihine kadar saat 18:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular  Başkanlığın https://basvuru.ytb.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca adaylardan başvuru için, Başvuru Formu, Diploma örneği, YDS SOnuç belgesi, Adli Sicil beyanı, Yazılı Özgeçmiş, Vesikalık fotoğraf, Erkek adaylar için askerliğini gösterir belge, Sağlık raporu ve SGK Hizmet Dökümü veya daha önce başka bir yerde çalışıldığını gösteren diğer hizmet belgesi ile birlikte başvuru yapılacaktır.

İlgili ilan hakkında detaylı bilgi almak için İlanın Tam Metni ni inceleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 20:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
D
D - 2 yıl Önce

Kpss şartı olmadan.yani kül hakkıyla atama

PINARR
PINARR - 2 yıl Önce

Şu yaş sınırı yüzünden hep önümüz tıkanıyor , kaldırın yaş sınırı artık işsizlik azalsın!