KPSS Şartsız Lise Mezunu Bakanlığa Memur Alımı! Başvurular Sonlanıyor

Sağlık Bakanlığı bünyesine KPSS şartsız olarak en az lise mezunu adaylar arasından güvenlik personeli alımı gerçekleştirilmektedir...

KPSS Şartsız Lise Mezunu Bakanlığa Memur Alımı! Başvurular Sonlanıyor

2018 yılının son ilanlarından olan ve çok fazla sayıda kişiyi alacağı duyurulan Sağlık Bakanlığı 6409 memur alım ilanı için başvurularda sona yaklaşıldı. İlan kılavuzunda da aktarıldığı üzere çok fazla sayıda kadroya, KPSS puanları üzerinden ve KPSS şartı olmaksızın memur alımlarının gerçekleştirildiği ilana başvurular bugün itibariyle sonlanıyor. Başvurularını yapmamış adaylar, başvurularını İŞKUR resmi web adresi üzerinden kamu ilanlarına başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirebilirler. Bakanlık bünyesine yapılan alımlarda KPSS puanlarıyla yapılan alımlar kadar, KPSS puan şartının aranmadığı ilanların sayısı da oldukça fazla. Bu alımlarda ilgi gören pozisyonlardan olan güvenlik personeli pozisyonu için de başvurular sürüyor. Bugün itibariyle ilanda yayımlanan tüm başvuru süreçleri sonlanacak ve adaylar için meraklı bekleyiş başlayacak.

İlan yayımlandı, bakanlığa memur alımı gerçekleştirilecek ve bu alımlarda adayların KPSS puanlarının olmasına gerek duyulmamıştır. En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği KPSS puan şartsız güvenlik personeli alımları için adayların ilgili kılavuzda belirtilen şartları taşımaları, özel güvenlik sertifikalarının bulunması, en az lise mezunu olmaları ve 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların meslekleriyle alakalı bilgi ve tecrübe sahibi olmaları fayda sağlayacaktır. Başvurularını henüz gerçekleştirmeyen adaylar, aşağıda yer alacak kılavuza göz attıktan sonra, iskur.gov.tr adresi üzerinden başvurularını yapabilirler. Yayımlanan kpss şartsız memur alımı için adayların kılavuzda belirtilen ve istenen tüm nitelik ya da koşulları karşılayabiliyor olması gerekmektedir.

Kılavuz için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 21:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
tolga gül ..gümüşhane /şiran
tolga gül ..gümüşhane /şiran - 3 yıl Önce

yaş sınırı kaldırılsın

R.ykaya
R.ykaya @tolga gül ..gümüşhane /şiran - 3 yıl Önce

Yas siniri kaldirilsin diyoruz ama.bunlarin elinden bisey gelmez. Tiwetterdan. Bakanlara cumhur baskanina yaziyorum.sizlerde yazin

Süheyla şık
Süheyla şık - 3 yıl Önce

Lise mezunuyum acil iş ihtiyacım vat

Önder özen
Önder özen - 3 yıl Önce

Özel güvenlik görevlilerine artık bir statü verilsin, polislerle daha koordineli olarak görev yapsınlar, yoksa kimse özel güvenlik görevlilerine saygı göstermiyor ve takmıyor polis gibi.

Hamide uludağ
Hamide uludağ - 3 yıl Önce

Lise mezunuyum