KPSS Puanına Göre Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başladı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde memur alımı yapacağını belirtmişti. Başvuruların sabırsızlıkla başlamasını bekleyen adaylar için başvuru süreci başladı ve adaylar başvuru şartlarına göre başvuruda bulunabilirler.

KPSS Puanına Göre Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Başladı!

Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından ilan edilen duyuruya göre Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere lise ve lisans mezunu zabıta memuru alımı yapacağını açıklamıştı. Söz konusu duyuru 09 kasım 2018 tarihinde ilan edilmiş olup başvurular bugün ( 16 Kasım 2018 ) itibari ile başladı. Buna göre adaylardan bazı nitelikler aranmakta ve adayların taşımaları durumunda başvuru yapabilecekleri belirtilmişti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi toplamda 50 kişilik boş kadro ile, Erkek veya Kadın olmak üzere 25 Lise mezunu Zabıta ve 25 Lisans Mezunu zabıta memuru alımı gerçekleştirecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Bursa Büyükşehir Belediyesi adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Sınavın yapılacağı tarih itibari ile henüz 30 yaşını doldurmamış olmak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Söz konusu ilan 09 Kasım 2018 tarihinde ilan edilmiş olup adaylar başvuruları bugün ( 16 kasım 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre adaylar başvurularını en geç 30 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular a https://www.bursa.bel.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formuna aşağıdaki belgeleri ekleyeceklerdir. Adayların sistemimizde yer alan KPSS Puanı alanını virgülden sonraki kısmı da dahil olacak şekilde doldurmaları gerekmektedir. (Örnek: 92,95268) İlan hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru kılavunu incelemek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 11:50
YORUM EKLE