KPSS Puanı İle Memur Alımı Yapılacak! KGK Başvuruları Sona Eriyor!

Kamu Gözetimi Kurumu bünyesindeki eksiklik için geçtiğimiz gün ilan yayımlamıştı. Ancak başvurularda artık sona gelindi. İşte şartlar ve detaylar şöyledir.

KPSS Puanı İle Memur Alımı Yapılacak! KGK Başvuruları Sona Eriyor!

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ( KGK ) bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde 2 kişilik boş kadro ile ilan yayımlamıştı. Alımlar Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Genel İdare Hizmetleri sınıdında 8. ve 9. dereceli boş kadrolara uzman yardımcısı pozisyonunda yapılacak. Bu yönde adaylar başvurularına 27 Ocak 2020 tarihinde başladı ve artık başvurularda son güne gelindi. 

Kamu Gözetimi Kurumuna başvuru yapacak adaylar başvurularını en geç 10 Şubat 2020 tarihine kadar ( Pazartesi Günü ) gerçekleştirmek zorundadırlar. İlgili ilana başvurular Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu resmi internet adresi olan " www.kgk.gov.tr" adresine yapmaları gereklidir. İlgili sayfada bulunan Sınav Başvuru Formu bağlantısı ile elektronik ortamda başvuru yapacaklardır.

UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVI NE ZAMAN?

Giriş sınavı, yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Giriş sınavının yazılı bölümü 21/03/2020 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile sınav yerleri, Kurumun “www.kgk.gov.tr” internet sayfasında ve e-Devlet portalında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecektir. Yazılı sınavdan geçerli not alanlar ise sözlü sınava katılacaklardır.

KİMLER SINAVA BAŞVURU YAPABİLİR?

Sınava Başvuruda Bulunacak Adayların;

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşıması,

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, elektrikelektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarında mezun olması,

3- ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından birinden; KPSS P1 ve KPSS P2 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 40 kişi içerisinde yer alması (Son sıradaki adaylarla aynı puana sahip adaylar da sınava kabul edilir.)

4- Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olması (1/1/1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),

5- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumunun olmaması,

gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 11:28
YORUM EKLE