KPSS En Az 60 ve 70 Puan İle 10 Bin Polis Alımı Yapılıyor! Ön Lisans ve Lisans Mezunu

10 binlerce adayın beklediği ilan geçtiğimiz günlerde yayımlandı ve kamuya 10 bin kişilik boşluk ile Polis alımı yapılıyor. Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS den en az 60 ve 70 puan almış olmaları gereklidir. İşte detaylar.

KPSS En Az 60 ve 70 Puan İle 10 Bin Polis Alımı Yapılıyor! Ön Lisans ve Lisans Mezunu

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde 10 binlerce adayı sevindirecek ilan yayımladı. Yayımlanmış olan ilana göre Polis Akademisi Başkanığına bağlı olan Polis Meslek Eğiti Merkezleri 10 bin kişilik boşluk ile Polis alımı yapacak. Buna göre 23. Dönem POMEM kapsamında Lisans ve Ön Lisans mezunu adaylar alınacak olup adaylardan istenen başvuru şartlarını taşımaları gereklidir.

KİMLER BAŞVURU YAPACAK? KONTENJANLAR NEDİR?

10 Bin polis alım ilanına başvuru yapacak adaylar mutlaka belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gereklidir. Bu yönde adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak olup bu niteliklerin tamamını taşıyan kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecekler.

Söz konusu ilan ile, Ön Lisans mezunu 2 bin kişilik boşluk ile 1800 Erkek ve 200 Kadın aday alınacak. Lisans mezunu ise, 7 bin 200 erkek ve 800 kadın alımı yapılacak. Toplamda 10 bin kişi alınacaktır.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR:

Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir. Bunun dışında 18 yaşını tamamlamış olmak, 30 yaşından gün almamış olmak, Kadınlar için 162 cm ve erkek adaylar için 167 vm boyundna kısa boylu olmamak, Alko uyuşturucu ve uyarıcı gibi maddelerden tedavi görmemiş veya görmüyor olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Silah taşımasına engel olabilecek ve Silahlı görev yapmasına engel bir durum olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve Sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek.

Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan alınmış olması gereklidir. Buna göre Ön Lisans mezunları için 2016 yılında yapılan sınavdan KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Lisans mezunları içni 2017 veya 2018 yıllarında yapılan sınavdan KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR EN GEÇ 14 EKİM 2018 ?

Söz konusu duyuru Polis Akademisi Başkanlığında 28 Eylül 2018 tarihinde yayımlanmıştı ve adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 tarihinde başlamışlardı. Buna göre başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar başvurularını en geç 14 Ekim 2018 tarihine kadar gerçekleştrmeştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü saat 18.00’e kadar a //www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını yapabileceklerdir.

23. DÖNEM POMEM BAŞVURU KILAVUZU

ÖNLİSANS MEZUNLARI BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

LİSANS MEZUNLARI BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Ayrıca Ön Başvuru tarihleri içerisinde adayların başvuru kılavuzunda belirtilen banka bilgileri ile Sınav ücreti olarak belirtiln 100 TL lik ücreti yatırmaları gereklidir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda
Seda - 2 yıl Önce

Boy tam sınırdayım 1.62 kilo ise 46 ama kilo almak için elimden geleni yapacağım. Kilo tam olduğunda başvuru yapabilir miyim?

Lvr
Lvr - 2 yıl Önce

2016 KPSS önlisans puanını da 60 yapsalar keşke

Naciye Bulut
Naciye Bulut - 2 yıl Önce

Lisans kpss de p3 ün 60 olması şartmı p1 den 60 aldım geçerli olurmu acaba

İDİL
İDİL - 1 yıl Önce

Arkadaşlar beni aydınlatırmısınız? Lisans için kpss basvurusunda ne yapmam lazım P3 puan türü deniyor sınavdan önce basvuru yaparken a grubu b grubu diye bir tık işaretlemem mi laızm ne lazım komiser yrd için?