KPSS En Az 60 Puan İle Tapu ve Kadastro 265 Memur Alımı İçin Son Gün

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü geçtiğimiz hafta bünyesine farklı pozisyonlarda merkezi yerleştirme ile memur alımı yapacağını ilan etti. İlgili ilan için Tercih işlemleri ÖSYM tarafından alınıyor ve işlemlerde artık son güne gelindi. Başvuru Şartları ve detaylar için haberdeki bilgileri inceleyebilirsiniz.

KPSS En Az 60 Puan İle Tapu ve Kadastro 265 Memur Alımı İçin Son Gün

Geçtiğimiz günlerde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Seçme Sınavı 2019/3 tercih işlemleri ile farklı pozisyonlarda toplamda 165 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtmişti. Adaylar tercihlerine duyurunun yapılması ile birlikte 18 ocak 2019 tarihinde başlamış olup artık tercih işlemlerinde son güne gelindi. Bu haberimizde sizlere İşin Olsa ekibi olarak bir kez daha detayları aktaracağız.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesine toplamda 265 kişilik boşluk ile 101 Büro personeli ve 164 Tekniker alımı yapacak. Bu bağlamda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatı hizmetleri birimine 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 4 üncü maddesnin B fıkrası kapsamında istihdam sağlayacak.

Adaylardan hangi nitelikler aranacak?

Söz konusu alıma başvuru yapacak adaylar yani KPSS 2019/3 Tercih kılavuzuna tercih yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, ÖSYM Tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Ön Lisans mezunları için KPSSp93 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Lise mezunu veya Ön Lisans mezunu olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak gibi nitelikler aranacak.

TERCİH İŞLEMLERİ SONA ERİYOR?

İlgili tercih kılavuzu için tercihler 18 Ocak 2019 tarihinde başlamış olup, En geç 24 Ocak 2019 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar tercihlerini ÖSYM'nin resmi internet sitesine girerek, T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek son tercih günü en geç 23:59 a kadar tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıca adaylardan tercih işlemi için 20 TL lik tercih ücreti istenecek. İlgili tercih kılavuzlarından genel Bilgilere, Ön lisans ve Lisans Pozisyonlarına ulaşabilirsiniz.

TERCİH KILAVUZU:

Genel Bilgiler

TABLO-1. ÖN LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR

TABLO-2. LİSANS MEZUNLARININ TERCİHLERİ ARASINDA GÖSTEREBİLECEĞİ SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR

TERCİH YAP!

Ayrıca ilgili tercih sonuçları açıklandığında anında Mobil üzerinden bildirim almak isterseniz İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek anında haberdar olabilir veya sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan KARAKAŞ
Hasan KARAKAŞ - 3 yıl Önce

Merhabalar sizinle çalışmak isteriz tabiki

Goncakemik
Goncakemik @Hasan KARAKAŞ - 3 yıl Önce

Iyi gunler efendim kayseri yahyali 13.04.1999dogumlu yum kırsehir ahi obs banka sigorta on lisans mezunuyum

SIRADAKİ HABER