KPSS En Az 60 Puan İle Kamuya 14 Bin 816 Memur Personel Alınıyor

Memur olmak isteyen ve Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan adaylara büyük müjde. Kamuya en az KPSS 60 puanı ile 14 bin 816 memur personel alımı yapılacak. İşte alım yapak kurumlar ve aranan başvuru şartları şöyledir.

KPSS En Az 60 Puan İle Kamuya 14 Bin 816 Memur Personel Alınıyor

Devlet Personel Başkanlığının, Resmi Gazatenin ve kurumların kendi internet sitelerindeki yapmış oldukları duyurulara göre kamuya çok sayıda kamu Kurumu veya Kamu Kuruluşu çok sayıda memur personel alım duyurusu yapılıyor. Bir çok Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşu bünyelerindeki memur personel eksikliklerini karşılamak amaçlı farklı illerde, farklı niteliklerde ve farklı kadrolarda memur personel alımı yapılacak. Adayların neredeyse hepsi memur olmak için Kamu Personeli Seçme Sınavına katılıyor. Ancak herkes malesef yüksek puan alamıyor ve kamuya girme şansları azalıyor. Ancak hiç üzülmeyin bu haberimizde bir çok kurumum KPSS 60 puan ile alım yapmaktadır. Adaylardan en az lise mezunu olmak şartı ile Önlisans ve Lisans mezunu olmaları istenmektedir. Lise mezunları KPSSP94, Lisans Mezunları KPSSP3 ve Önlisans mezunları KPSSP93 puan türünden puan almış olmaları şarttır. 

Toplamda 14 bin 816 kişilik kadro ile, Emniyet Genel Müdürlüğü, Spor Toto teşkilatı, Gelir idaresi Başkanlığı, Kredi Yutlar Kurumu, Türkiye Petrolleri, Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı, Üniversiteler ve bunlar gibi bir çok kurum memur alımı yapacak. İşte alım yapacak kurum veya kuruşlar; 

HANGİ KURUMLAR KAÇ PUAN İLE ALIM YAPIYOR ?

Kredi ve Yurtlar Kurumu 1044 Sözleşmeli Personel Alımı:  Devlet Personel Başkanlığı sitesinde yapılmış olan duyuruya göre Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere, 601 Kadın aday ve 443 erkek aday olmak üzere toplamda 1044 sözleşmeli personel alacak. Adaylardan 2016 yılına ait KPSSP3 puan türünden en az 70 puan şartı aranacaktır. Diğer şartlara ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Emniyet Genel Müdürlüğü 10 Bin Polis Alımı : Milyonlarca adayın beklediği ilan 01 Nisan 2017 tarihinde duyurusu yapıldı. Duyuru ile bir çok kişinin gözlerinden polis olma ümidi geçti. Emniye Genel Müdürlüğü 10 bin kişilik kadro ile 9 Bin erkek ve Bin bayan aday alımı yapacak. Adaylardan, 2015 yılı ve 2016 yıllarına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından P3 puan türünden lisans mezunları için en az 60 puan almış olmaları şartı aranacaktır. İlan hakkında daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2 Bin Memur Personel Alımı : Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini tamamlamak üzere farklı illerden toplamda 2 bin kişilik kadro ile Gelir Uzman yardımcısı alacak. Adaylardan 2015 yılı ve 2016 yılına ait Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP35 puan türünden en az 70 puan almış olmaları şartı aranacaktır. Başvurular 10 Nisan 2017 tarihi ile 28 Nisan 2017 tarihleri arasında yapılacak olup daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASDEP 1500 Memur Alımı : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı il müdürlükleri resmi internet sitelerinden ASDEP memur personel alımı ilanları yayımlıyor. Toplam bin 500 memur personel alımı yapılacak. İlanın detayları için Buraya Tıklayınız.

İstanbul Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı 158 Memur Alımı : Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için İstanbul ilinde toplamda 158 memur personel alımı yapacak. Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puan şartı aranacak. Son Başvurular 21 Nisan 2017. İlan hakkında daha detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Elektrik Üretim Anonim Şirkeri 300 İşçi Personel Alımı: Elektrik Üretim Anonim Şirkeri kendi bünyesindeki ihtiyacı için 300 kişilik kadro ile daimi işçi alımı yapacak. Başvuruda bulunacak olan adaylar en az lise mezunu olmakz orunda ve 2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak zorundadır. Alım detaylarını incelemek için Buraya Tıklayınız.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 Subay ve Astsubay Alımı: Sahil Güvenlik Komutanlığı yaptığı duyurusuna göre sınav ile sözleşmeli olarak ve Muvazzaf olarak toplamda 155 kişilik kadro ile alım yapacak. 55 Subay ve 100 Subay alınacak. Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan şartı aranacak olup, diğer detaylar için Buraya Tıklayınız.

Milli Savunma Bakanlığı 25 sözleşmeli Personel Alımı : Milli Savunma Bakanlığı 06 Nisan 2017 tarihi ile alım yapacağını belirtti. Toplamda 25 kişilik kadro ile Sözleşmeli personel alacak. Diğer Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 15:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
berke
berke - 3 yıl Önce

bence Lise mezunları memur almaları çok uygun değil.Üniversite mezunları boş geziyor.Lise mezunları 19 yaşındaki genci memur yapıyorlar. Üniversiteyi adam bitirmiş iş yok aş yok evlenemiyor adam bunalımda...lise mezunlarının önünde çok fırsat var gitsin okusun...

Ali
Ali @berke - 3 yıl Önce

PÖH ve Polis alımarında da LİSE mezunu ve 30 YAŞ olsaya

yaşar
yaşar @berke - 3 yıl Önce

senin beğenmediğin lise mezunu 19 yaşındaki adamlar bilmem kaç üniversite bitirmiş onun bunun vatan haini çocuklarından daha iyi iş yapar sen emin ol

odrun
odrun @berke - 3 yıl Önce

böle devam bu kafayla sitelerde iş arar bulamazsın

Honki tonki
Honki tonki @berke - 3 yıl Önce

Berke son derece haklı yok lise mezunu kendini çok geliştirmiş de bilmem ne ya lisans mezunları onlar geliştirmiyor mu kendini iki gram aklınızla gelmiş şurda bilgiçlik taslıyonuz adama biri de bu sitelerde ne geziyorsun git oku diye yazmış suç onda değil lise mezunu ve kendini çok gelişmiş hissediyor lisans mezunu da onca sene oku zorlan lise mezunlarının kaynadığı sitelerde iş ara adaletini gondikliyim dünya.

sena
sena @berke - 3 yıl Önce

ya arkadaş sen işine bak sende üniversite bitirmiş ama adam olamamışlardansın anlaşılan size iş yok aş yok evlenemezsiniz ama lise mezununa iş var aş var evlene biliyor demi çok komiksin ya valla lise mezunların bir çoğu sizin gibi üniversite bitirmiş kişilerden daha başarılar buna emin ol..

selin
selin @berke - 3 yıl Önce

Bu aklı kendine saklamalısın.Lisans okumuşsun ama hala site site iş arıyosun.Bu zamana kadar aklın nerdeydi.Lise mezunu olupta bi çok lisanslılara taş çıkartacak kişiler var,adam lisans okumuş iki kelimeyi bir araya getiremiyor buna ne diyeceksin

huso aga
huso aga @berke - 3 yıl Önce

madem okusunlar diye lise mezunlarına akıl veriyorsun benden de sana akıl.sende git master yap.doktora yüksek lisans yap.okumaya devam et.belki bir yolunu bulur memur olursun koçum benim.

Git Oku
Git Oku - 3 yıl Önce

Adam liseyi bitiyo mis gibi memur. Hani eğitim önemliydi. ??? Boşunamı okuduk biz. Geçeceksiniz o işleri . Adaletsizliğin daniskası bu

Kaan
Kaan @Git Oku - 3 yıl Önce

La nerde memur bos bos konusmayin 8 yıldır issiziz kadro açlmıyor.. lise mezunlarına ekmek yok bu ülkede ...

htc
htc - 3 yıl Önce

Bir de bayan lise mezun ilanlarini görelim artik ya.

Can
Can - 3 yıl Önce

Neden önlisans mezunları lisans mezunları gibi 60 puanla polis olamamaktadır??????????

tuba
tuba - 3 yıl Önce

Yok öyle liseden mezun olup iş bulmak üniversite okuyanlar boşunamı masraf yapıyor o kadar emek harcıyor da iş bulamıyor arkadşın da dediği gibi bir sürü imkan var okusun herkes

Yağmur
Yağmur @tuba - 2 yıl Önce

Düşüncesizsin. Anlayışsızsın. Liseyi bu sene bitirdim ve burda şu an kpss araştırıyorum çok mu memnunum sence hayır. Güzel bir sıralama aldım ki ne şartlar altında olduğumu bilmiyorsun bile. Ama yine de burdayım. Diş ya da eczacılık okumak istiyordum ve inan bunu yapabilecek bir eğitim hayatı geçirdim son sene hariç. Umarım hala bu şekilde bir şeyleri yargılamaya devam etmiyorsundur.

sena
sena @tuba - 3 yıl Önce

sizin gibi düz beyinliler olduktan sonra ha boşta kalmışsın ha memur olmuşsun sonuçta senden kimseye hayır gelmez ondan boşuna uğraşma. Ayrıca okumayanların ne suçu var hiç soruyor musun maddi imkanları varmıydı diye ama doğru siz .... bunu nerden bileceksiniz

asilkan
asilkan @tuba - 3 yıl Önce

yata yata okumak dedinde ; en azından okumuş diyesim geldi sen sadece yatmışsın bide gelmiş burda konusuyorsun ;) okumak ıcın çalışanlarda vardır . bunu unutma ..

funda
funda @tuba - 3 yıl Önce

yata yata lisans okuyana teşkil eden bir diğer arkadaş daha.Tüm haklara sahipsiniz de neden buralara iş bakınıyosunuz.İş beğenmediğinizden olabilir mi???

rabia
rabia @tuba - 3 yıl Önce

aynen katılıyorum o kadar üniversite okuyup yerleşemeyenler durduğu halde neden lise mezunu alsınlar ki

htc
htc - 3 yıl Önce

Biraz da lise mezunu bayan ilani görsek

ftm nur
ftm nur - 3 yıl Önce

bosa ugraşmyalım artık kimi alacakları belli. önce fetöcüler şimdide akp ciler yerleşiyor. geride kalana Allah yardım etsin... !!!

klass
klass @ftm nur - 3 yıl Önce

kardeşler akpli alınacak diyor lar esas şimdi adil alım olacak 2010 tarihinde 82 puan aldım giremedim .....

Kadir
Kadir @ftm nur - 3 yıl Önce

Valla her yıl büyük heycanla sınava giriyorum ama hiç çalışmadan da bşy bekliyorum o yüzden ağlayıp sızlanmicam sizlere tavsiyem çalışın arkadaşlar şimdiden kitaplara gömülün

Gökhan
Gökhan - 3 yıl Önce

Berke üniversite mezunununa is varda begenmiyorsunuz ondan sonra yok Üniversite okudum ben bu isi yapmam diyorsunuz ondan sonra is yok geçin bunları..