KPSS En Az 55 Puan İle Yeni Memur Alım İlanı Yayımlandı! Erkek/Kadın

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan yeni bir ilana göre Memur Alımı yapılacak. KPSS en az 55 puan ile memur alımı başvuru süreci Eylül'de Başlıyor.

KPSS En Az 55 Puan İle Yeni Memur Alım İlanı Yayımlandı! Erkek/Kadın

Yeni memru alım ilanı yayımlandı. KPSS en az 55 puan ile yayımlanmış olan ilana göre Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek olup adaylardan 2018 yılı KPSS puanı geçerli sayılacak. Ayrıca başvuru süreci henüz başlamamış olup Eylül ayınnı ikinci haftası başlayacak. İşin Olsa ekibi olarak sizlere haberimizin devamında ilgili memur alımı ilanı hakkında detayları aktarıyor olacağız.

İLANIN DETAYLARI NEDİR?

Bugün yayımlanmış olan ilana göre, Isparta İli Sütçüler Belediye Başkanlığı bünyesindeki memur eksikliğini gidermek için 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda 10. Kadro dereceli 4 kişilik boş kadro ile İtfaiye Eri alımı yapacak.

BAŞVURU GENEL ŞARTLAR NEDİR?

  • Türk vatandaşı olmak.
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
  • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
  • Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Sütçüler Belediyesi adaylardan yukarıdaki genel nitelikler dışında, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak, En az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olması, 2018 Yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 55 puan almış olmak, Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak gibi nitelikler aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvurular 09/09/2019’ dan 13/09/2019 Cuma günü saat 16.00’ ya kadar (mesai günlerinde saat 09:00-16:00 arasında), müracaatlarını yapabilirler. Başvurular istenen belgeler ile birlikte, Sütçüler Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eray Mersin
Eray Mersin - 2 yıl Önce

Bence lisans mezunu az yüksek lisansDoc.Prof falan olmalı Ülkenin bakan ı, vekili ilkokul mezunu iken itfaiye eri için yüksek lisans mi istenir. İnsaf ha parfon o yoktu