KPSS 50 Puan İle 170 Memur Alımı İlanı DPB'de Yayımlandı!

Yayımlanmış olan yeni ilana göre kamuya 170 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacak. Buna göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri ilanda belirtildi ve sizlere ilgili ilan hakkında detayları paylaşıyoruz.

KPSS 50 Puan İle 170 Memur Alımı İlanı DPB'de Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 23 Kasım 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek için alım yapacağını belirtti. Buna göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanuna göre ve bazı özel şartlara göre toplamda 170 kişilik boş kadro ile Memur alacak.

İlgili ilana Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olanlar başvuru yapabilecek. 2 Farklı pozisyonda olmak üzere erkek/kadın personel alınacak. Buna göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Lise, Ön Lisan ve Lisans mezunu Erkek 82 İtfaiye Eri alacak. Bir diğer pozisyona göre ise, Kasın veya Erkek olmak üzere, Lisans ve Ön Lisans mezunu 88 Zabıta memuru alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylardan bazı nitelikler aranacak olup, Genel Olarak, 657 Sayıl ıDevlet memurları kanuna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranacak.

Özel olarak ise, 

2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS'den Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Daha önce çalışılmış olan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şartlarıda aranacak.

İtfaiye eri pozisyonu için ise yukarıdakilerle birlikte, kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak ve En Az E Sınıfı veya B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR ARALIK AYINDA ALINACAK!

Adaylar başvurularına 06 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilecek olup en geç 12 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını 08:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştireceklerdir. 

Başvurular, Başvuru formu, Diploma, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, Sürücü belgesine sahip olduğunu gösteriri belge, Askerlik durum belgesi, 2 ader vesikalık foroğraf ve Sağlık raporu ile birlikte Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 11:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Black
Black - 2 yıl Önce

Ben ziraat muhendisiyim bu seneki kpssye giremedim malesef bundan oncekiler gecerli olurmu acaba yoksa illa 2018mi

Ahmet Başsöz
Ahmet Başsöz - 2 yıl Önce

2016 yılına ait kpss puanım var basvurabiliyomuyum simdiden çok saolun

burhan ardıç
burhan ardıç @Ahmet Başsöz - 2 yıl Önce

Malesef en son tarihte yapılan kpss geçerlidir

GÜL
GÜL - 2 yıl Önce

KADINLARDA EHLİYET KESİNLİK SARTI VAR MI ???İLK YIL İÇERİSİNDE EHLİYET ALMA SARTIYLA BASVURU YAPILAMAZ MI ???

Şeyma üstün
Şeyma üstün - 2 yıl Önce

Ben 29 mayis 1988 dogumluyum bu ilana basvurabiliyormuyum lutfen acil bilgi

Nur Duman
Nur Duman - 2 yıl Önce

Lise mezunuyum kpss 60 puanım bir önceki 67 almistim 50 puanla alım var görünce belki umut dedim başvurunu yapayım dedim
Lütfen...işe çok ihtiyacım var

İbrahim köse
İbrahim köse - 2 yıl Önce

Şeyma üstün. Başvurabiliyorsunuz, tam sınırda olarak...

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

23.eylül1988 dogumluyum 2016 kpss puanim 70 acaba basvuru yapabiliyomuyum

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Ehliyet olmasa başvuru yapabilir miyiz