KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 12 Bin 500 Memur Alımı Başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS 2017/5 tercih kılavuzunu yayımladı. ÖSYM aracılığı ile Sağlık Bakanlığı en az lise mezunu 12 bin 500 memur alımı başvuru başladı.

KPSS 2017/5 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! 12 Bin 500 Memur Alımı Başladı

Sağlık Bakanlığının KPSS 2017/5 aracılığı ile 12 bin 500 kişilik memur alımı yapacağını duyurmuştu. Tercihlerin 7 Haziran 2017 tarihinde başlayacağı ve 13 Haziran 2017 tarihi itibari ile sona ereceği kamuoyuna duyurulmuştu.

Tercih kılavuzu sabah saatlerinde ilan edilmesi beklenirken Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS 2017/5 tercih kılavuzunu saat 15.00 itibari ile yayımladı. ÖSYM aracılığı ile KPSS 2017/5 tercih kılavuzu yayımlandı ve adaylar ilgili kadrolar için aday işlemleri sisteminden başvurularını yapabilmektedir.

12 BİN 500 MEMUR ALIMI

Sağlık Bakanlığı farklı pozisyonlar için toplam 12 bin 500 kişilik memur alımı gerçekleştirmektedir. Bir önce ki yazımız da Sağlık Bakanlığının hangi kadrolar için 12 bin 500 kişilik memur alımı yapacağını duyurmuştuk.

KADROLARA GÖRE ATAMALAR İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR

https://ais.osym.gov.tr/

Yukarıda belirtilmiş olan linki takip edecek olan adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin 12 bin 500 kişilik memur alımı tercih sayfasına ulaşabilir. Buradan KPSS 2017-5 Tercih sekmesini seçecek olan adaylar ÖSYM şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Sisteme giriş yapan adaylar belirlenmiş olan kadrolara müracaatlarını gerçekleştirebilir.

Adaylar müracaatlarını yaparken nitelik kodlarına göre müracaat etmesi gerekmektedir. Kadroların yanlarında belirtilen EK notlar ile aranan nitelikler hakkında bilgi verilmiş olup adayların uygun nitelikli kadrolara müracaat etmesi gerekmektedir. Başvurular 13 Haziran 2017 tarihinde sona ermektedir.

KADROLARA GÖRE ATAMALAR İÇİN TIKLAYIN

12 BİN 500 MEMUR ALIMI DETAY İÇİN TIKLAYIN

Aşağıdaki Atama Yapılacak olan tabloları görebilir ve genel bigi sahibi olabilirsiniz.

Genel Bilgiler

TABLO-1. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ORTAÖĞRETİM MEZUNLARI İÇİN)

TABLO-2. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (ÖN LİSANS MEZUNLARI İÇİN)

TABLO-3. 663 SAYILI KHK'NIN 45/A MADDESİ UYARINCA ATAMA YAPILACAK SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI (LİSANS MEZUNLARI İÇİN)

Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları

Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar

Mezun Olunan Ön Lisans Programı

Mezun Olunan Lisans Programı

Dilekçe

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 15:32

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
ggy
ggy - 3 yıl Önce

Sağlık sağlık sağlık... Diğer meslek sahipleri iş bulup para kazanamazsa sağlık sektörü de pek bir işe yaramayacak... Bir defa da farklı sektörlerde alım yapılsa ziraat gibi mesela...

Hande
Hande - 3 yıl Önce

Tercih klavuzuna nasıl bakiyoruz acaba ben bulamadım

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Orta ögretim hemşirelik alanı yerleştirmesi çok az 350 kışı atanır sa on senede atama yapılmaz mezunlar yaşlanır

ali
ali - 3 yıl Önce

habere göre manşet atın, insanları kandırmayın