Kızılay KPSS İle Memur Alımı Yapıyor

Kızılay memur alımı yapacağını bildirdi. Yapılan bildiride adaylardan 2015 yılı ve 2016 yılı KPSS puanı aranacak. Diğer şartlar için haberin devamını inceleyiniz.

Kızılay KPSS İle Memur Alımı Yapıyor
Kızılay yapmış olduğu duyurusunda memur alımı yapacağını açıkladı. Alımlar Kızılay tarafından yapılacak sınav ile belirlenecektir. Adayların sınava katılabilmesi için ise bazı şartları taşıması ve özellikle 2015 yılı ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmasıdır. Yapılacak sınav, yazılı sınav tarihi 22 Nisan 2017 tarihi Cumartesi günü saat 10:00 da yapılacaktır. Sınav, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Yerleşkesi Ayvalı Mahallesi Gazze Caddesi No:7 Etlik/ Keçiören/ ANKARA adresinde gerçekleşecektir.

Kızılay boşta bulunan 10 kişilik kadrosu ile, Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş kişiler alacaktır. 

Adaylardan Aranacak Şartlar ;

Kızılay alım yapacağı 10 kişilik pozisyon için adaylardan, giriş sınavının yapılacağı yılın Nisan ayının yirmikinci günü itibari ile 30 yaşını doldurmamış olmak, askerliğini yapmış ve yazılı belge ile ispatlamak, yazılı belge ile adli sicil kaydı bulunmamak, en az dört yıllık eğitim veren  yükseköğretim kurumlarının Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Kızılay Müfettiş Yardımcılığı sınavına bir defadan fazla girmemiş olmak, ÖSYM tarafından 2015 yılında ve 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından, KPSSP40 puan türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak, Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen diğer bilgi ve belgeleri Teftiş Kurulu Başkanlığına vermiş olmak, şartları aranır.

BAŞVURULAR;

Kızılay memur alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 20 Mart 2017 tarihi ile 03 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.  Başvurular Türkiye Kızılay Derneği Teftiş Kurulu Başkanlığı adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların 03 Nisan 2017 günü mesai bitiminden önce belirtilen adrese ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve eksik belgeler ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Ayrıca Buraya Tklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz. Başvuru formu için ise Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE