Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Başvurular bugün başladı ve başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilecek. İşte detaylar.

Karayolları Genel Müdürlüğü Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü Aralık ayının ilk haftasında yayımladığı ilana göre, bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacağını belirtmişti. İlana başvurular bugün ( 12 Aralık 2017 ) itibari ile başladı! Adaylar başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvuru yapabilecek. Buna göre adaylardan 2016 yılına Ait Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır. Ayrıca adayların KPSS den aldıkları puan durumu esas alınarak 09 Ocak 2018 tarihi ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında sözlü sınava tabii tutulacaklardır.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

KaraYolları Genel Müdürlüğü memur alım ilanına başvuru yapacak adyalar aranan bütün nitelikleri taşımak zorundadırlar. Buna göre başvuru yapacak adaylar, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Ankara ili için başvuru yapacak adaylardan son beş yıl içerisinde yapılmış olan Yabancı Dİl sınavından en az B düzeyinde puan almış olmak ve kadrosuna göre özel şartları taşımaları ve  2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları düzeyinde KPSSP3 puan türünden en az 70 veya üzeri puan almış olmak şartları aranacaktır.

Buna göre KaraYolları Genel Müdürlüğü bünyesine toplamda 16 kişilik kadro ile alım yapacak ve bu kadrolar, Ankara Merkezde, 5 İnşaat Mühendisi, 2 Elektrik-Elektronik Mühendisi ve 1 Jeodeji ve Fotogrametri Mühendisi kadrosunda 1, İzmir'de 4 İnşaat Mühendisi ve Merkesinde 4 İnşaat mühendisi olmak üzere Ankara, İzmir ve Mersin illerinde toplamda 16 memur personel alımı yapılacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Karayolları Genel Müdürlüğü memur alım ilanı 07 Aralık 2017 tarihinde duyurulmuştu. Bunun üzerine başvurular bugün başladı ve en geç 19 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecektir. Söz konusu olan ilana başvurular, Kara Yolları Genel Müdürlüğü internet sitesinde (www.kgm.gov.tr) yer alan “İlk Atama Başvuru Formu”nu elektronik ortamda doldurarak son başvuru tarihi mesai bitimine kadar aynı adrese iletmeleri gerekmektedir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar buraya Tıklayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 15:28

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfü
Lütfü - 2 yıl Önce

Asfaltı dökerken İngilizce konuşulacak dil puanı o yüzden