Karayolları Genel Müdürlüğü KPSS 2017/4 640 Memur Alımı Başvuruları Başladı

ÖSYM'nin yaptığı duyuruya göre 2017/4 Kapsamında Tercih Kılavuzu yayımladı! Karayolları Genel Müdürlüğü Tercih Kılavuzuna göre 640 Memur alımı yapacak. Tercih Başvuruları bugün başladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü KPSS 2017/4 640 Memur Alımı Başvuruları Başladı
Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesine istihdam sağlamak üzere, 657 sayılı devlet memurları kanunun 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli olarak toplamda 640 memur alımı yapacak. Duyurusu ÖSYM tarafından 2017/4 kapsamında yapıldı. Adayların yayınlanan kılavuza göre tercihlerini 12 Nisan 2017 tarihi ile 18 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirecek. Kılavuza göre, Karayolları Genel Müdürlüğü Lisans mezunu 510 memur ve Önlisans mezunu 130 memur olmak üzere toplamda 640 kişilik kadro ile Sözleşmeli alım yapacak.

KGM HANGİ KADROLARA ALIM YAPACAK ?

Karayolları Genel Müdürlüğü tercih kılavuzu ile alımını yapacağı 640 kişilik kadro ile, Tekniker, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı ve Büro Personeli alacak. Başvurular sadece Lisans ve Önlisans adayları için geçerlidir. 

ARANAN KPSS ŞARTI:

Adayların kılavuza başvuruda bulunabilmeleri için, ilan edilen kadrolara göre, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları 2016-KPSS Lisans ve Önlisans Mezunları ise 2016-KPSS Önlisans sınavına girmiş ve en az birinden ilgili puanı almış olmaları şarttır.  Yerleşme işlemlerinde Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans Mezunları için KPSSP3 puan sırası kullanılacaktır. Adaylar tercihlerini öğrenim seviyesine göre yapmalıdır.Sınava girilen öğrenim düzeyinden mezun olamama ya da sınava girdikten sonra daha üst öğrenim düzeyinde diploma almış olmak gibi nedenlerle sınava girilen öğrenim düzeyinde değişiklik yapılması mümkün değildir.

HANGİ İLLER İÇİN ALIM YAPILACAK ?

Karayolları Genel Müdürlüğü 640  kişilik kadro dağılımını, Ankara, Konya, Kayseri, Mersin, Samsun, Elazığ, Diyarbakır ,Van, Erzurum, Antalya, Trabzon, Bursa, Kastamonu, Sivas, Kars illerine dağıtmaktadır. Adaylar tercihlerini bu iller için yapacaktır. 

TERCİH İŞLEMLERİ:

Tercihlerin geçerli olabilmesi için yayınlanan kılavuzdaki ilgili lisans bölümlerinden veya önlisans bölümlerinden mezun olunması gerekmektedir. Eğer tercihler ilgili bölümlerden mezun olunmadığı halde yapılmış olsa bile adayların göreve başlanmasına izin verilmeyecektir. Adaylar tercihlerini 12 Nisan 2017 tarihi ile 18 Nisan 2017 tarihlieri arasında yapmaları gerekmektedir. Tercihler son başvuru günü saat 23:59 a kadar devam edecektir. Tercihlerinizi ÖSYM ye göndermeden önce, Karayolları Genel Müdürlüğü lisans ve önlisans şeklindeki yayınladığı tablo1 ve tablo 2 de yer alan kadrolara göre uygun olduğunuza karar vermeniz gerekmektedir. Yanlış tercihte bulunduğunuzda, son başvuru gününe kadar tercih işleminizde değişiklik yapabileceksiniz. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar bu işlemi https://ais.osym.gov.tr adresinden elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz.

Ayrıca adayların Tercih yapabilmesi için tercih ödemesini yapması gereklidir. tercih ödemesi kredi kartı /banka kartı ile yapılacaktır. Ödemelerinizi ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 19 Nisan 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların, bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek, bu tercihler yerleştirme işlemine dâhil edilmeyecektir. Yapılan ödeme hiç bir şekilde geri iade edilmeyecektir. Adaylar tercih kılavuzunu, Lisans tablosunu ve Önlisans tablosunu alt kısımda bulunan bağlantılar yardımı ile ulaşabilirler.  Ayrıca Yurtdışından tercih yapacak olan adaylar tercih ödemesini ÖSYM nin resmi internet sayfasında yer alam ÖDEMELER bölümünden Kredi Kartı veya Banka kartı ile TL şeklinde yatıracaklardır.

BAŞVURU SONUÇLARI:

Tercihlerini tamamlayan adayların sonuç listesi ÖSYM'nin isnternet sitesinden duyurusu yapılacaktır. Adaylar sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecektir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara posta yolu ile herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Tercih sonuçları ÖSYM tarafından Karayolları Genel Müdürlüğüne elektronik ortamda iletiliecektir. Adaylar doğrudan yerleşim için kurumlara başvuru yapacaktır. Atama ile alakalı evrak ve hangi tarihte teslim edilmesine dair bilgiler Karayolları Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfaında duyurusu yapılacaktır.

TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

LİSANS MEZUNU KADROLARI VE ATAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖNLİSANS MEZUNU KADROLARI VE ATAMALARI İÇİN TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 11:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İdris atırak
İdris atırak - 3 yıl Önce

Arkadaşlar ehliyetim yok klavuz da ehliyet istiyor inşaat teknikeri yim dışılık yerleştim sonra ehliyet alsam olurmu

kadir
kadir - 3 yıl Önce

nitelik kısmında hem inşaat teknolojisi hem beton teknolojisi istiyor bu şartın birini taşımak yeterlimi? yardımcı olursanız sevinirim

gül 44
gül 44 @kadir - 3 yıl Önce

arkadaşlar nitelik kodlarına nasıl ulaşa bilirim

Tercih
Tercih - 3 yıl Önce

merhaba, ön lisans elektronik teknolojisi, lisans işletme mezunuyum. mezun olmadan evvel 16 ekim 2016 tarihinde ön lisanstan sınava girebilmiştim. sistemden tercih yapmama izin veriyor. ancak lisans mezunu olduğumdan tercihin boşa gitme durumu olur mu? alt öğrenim düzeyi yüzünden. yoksa sorun olsa izin vermez miydi sistem? bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

2017/4 tercihi yapan ve atanan Haziran 2017 de tercih yapabilecekmi
2017/4 tercihi yapan ve atanan Haziran 2017 de tercih yapabilecekmi - 3 yıl Önce

Yorum yazmak için lanı kullanabilirsiniz. Yorum yazarken lütfen aşağıda yazılan uyarıları göz önünde bulundurunuz!

yeliz
yeliz - 3 yıl Önce

kaç puanla alıyor acaba.

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

Tibbi dokumantasyon ve sekreterlik mezunuyum baş vuru yapabilirmiyim iki yillik