Kamuya Memur Alım Süreci Başlıyor! KPSS Merkezi Atama Tercih Kılavuzu Yayımlanacak

Kamu kurum ve bağlı kuruluşlarına KPSS puanları üzerinden yapılacak merkezi atama süreci için tarih yaklaşıyor. Milyonlarca KPSS katılımcısı aday için KPSS merkezi atama tercih kılavuzu yayımlanacak. İşte bilinmesi gereken tüm detaylar

Kamuya Memur Alım Süreci Başlıyor! KPSS Merkezi Atama Tercih Kılavuzu Yayımlanacak

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları dahilinde kamuya memur alım süreçleri yaklaşıyor. Yürütülecek memur alımları için adaylar tercihlerini yapacaklar. Kamuya ve bağlı kuruluşlarına yönelik KPSS merkezi atama tercih kılavuzunun çok yakında yayımlanması beklenmektedir. KPSS merkezi atama işlemleri için adayların tercih tarihi 11-20 Aralık 2018 olarak aktarılmıştır. KPSS katılımcısı adaylar elde ettikleri puanlarla kamuya memur alım tercihleri gerçekleştirecekler ve bu işlemler için kullanılacak tercih kılavuzunun ne zaman yayımlanacağı çok merak ediliyor. Milyonlarca KPSS katılımcısı adayın tercih işlemlerinde kullanacağı tercih kılavuzunun önümüzdeki 1 haftalık süreç içerisinde yayımlanacağı düşünülmektedir. Kılavuzların yayımlanmasıyla beraber adaylar tercih sürecinin içine girecekler ve 11 Aralık tarihi itibariyle tercih işlemleri başlatılacak.

TERCİHLER ALINACAK MEMUR ALIMLARI İÇİN ATAMALAR YAPILACAK

Kamuya ve bağlı kuruluşlarındaki pozisyonlardaki personel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülecek merkezi atamalarda, adaylar tercih kılavuzunda katıldıkları KPSS puan türü üzerinden tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Eğitim düzeyleri üzerinden belirli kadrolara memur alımları gerçekleştirilecek. Kadrolar ve buradaki boşluklara yönelik tüm detaylar da bu kılavuz üzerinden kamuoyuna aktarılacak. Yürütülecek tercih işlemlerinde adayların dikkat etmesi gerekenler, memuriyet için artı puan kazandırabilecek sertifikalar, düşük puanla memurluk ihtimalinin bulunduğu kadrolar ve kurumlar gibi tüm detaylar tercih süreci boyunca isinolsa.com sitemiz üzerinden yayımlanmaya devam edecek. Tüm gelişmelerden haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi, tercih işlemleri için yardımlaşma amaçlı kurduğumuz Facebook grubumuza katılmayı unutmayınız.

Android uygulama için tıklayınız.

iOS uygulama için tıklayınız.

Facebook grubumuz için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
%(@#₺&):
%(@#₺&): - 2 yıl Önce

Yuksek puanla alım yapıyorlar