Kamuya KPSS Şartı Olmadan Memur Personel Alımı Yapan Kurumların Listesi

Bazı kurumlar kamuya memur personel alımı yaparken adaylardan KPSS şartı aramıyorlar. Bu haberimizde Kamuya KPSS şartı olmadan alım yapan kurumları sizlere bildiriyoruz. İşte detaylar.

Kamuya KPSS Şartı Olmadan Memur Personel Alımı Yapan Kurumların Listesi

Ülkemizdeki kamu kurumları memur alımı yapmaya devam ediyorlar. Kamuya memur alımlarımda adaylardan başvuru şartlarını taşımaları ve bu şartlara göre başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bir çok kurum adaylardan KPSS şartı arıyorken, bazı kurumlar kamuya memur personel alımı sırasında KPSS şartı olmadan memur alımı yapıyorlar. Ve bu kurumlar yaklaşık olarak 30 bin e yakın alım yapmaktadır.

Kamu ilanları, Devlet personel başkanlığı, resmi gazete veya kurumların ekndi isnternet sitelerindeki yayımladıkları ilana göre alım yapıyorlar. Adaylar yayımlanan ilanları inceleyerek, aranan şartlara uygun olup olmadıklarını, başvuru tarihlerini ve aşvuru sırasında istenilen belgeleri inceleyerek haraket etmeleri gerekmektedir. Buna göre aşağıda adaylardan genel olarak aranan şartlara ulaşabilirsiniz.

GENEL NİTELİKLER:

Kamu kurumları alım sırasında adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, aranan yaş şartını taşımak, aranıyorsa Yabancı Dİl Sınavı şartını taşımak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, Askerlik görevini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ( Askeri alımlar için bu detay farklı olabilmektedir ), Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi genel nitelikler aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamuya alımlarda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise başvurudur. Adaylar başvurularını mutlaka başvuru tarihleri içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kurumların belirlendiği tarih dışında ve başvuru yöntemi dışında yapılan hiçbir başvuru kabul edilmez.

HANGİ KURUKLAR ALIM YAPIYOR?

Kamuya 30 binlik memur ilanının en çok alımını yapan Milli Savunma Bakanlığı bünyesine toplamda 24 bin kişilik kadro ile alım yapmaktadır. Milli Savunma Bakanlığından sonra ise Bekçi alımları gelmektedir. Farklı valilikler bünyelerine güvenlik için çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapmaktadır. Bunun dışında KPSS şartı olmadan alım yapan diğer kurumları listeleyecek olursak, Kalkınma Ajansları, Yurtdışı Türkler ve Akaraba Başkanlığı, Bazı üniversiteler, Saihil Güvenlik Komutanlığı ve bazı belediyeler alım yapmaktadır. Aşağıda daha detaylı olarak ulaşabilrisiniz.

KPSS ŞARTI OLMADAN ALIM YAPAN KURUMLARIN LİSTESİ:

isinolsa.com ekibi olarak aşağıda sizlere bir tablo hazırladık. Bu tablo sayesinde kamuya kpss şartı olmadan alım yapan kurumlara ulaşabileceksiniz. Aşağıdaki tabloda alım sayısı, hangi kurumun alım yapacağı, son başvuru tarihi ve detaylar bilgi verilmektedir.

Alım Yapacak
Kurum veya
Kuruluş ve
Pozisyon

KPSS Şartı

Alınacak Personel Sayısı

Son Başvuru Tarihi

Detaylar

Milli Savunma Bakanlığı

Yok

11000

01/12/17

TIKLAYIN

Milli Savunma

Bakanlığı

Yok

13000

01/12/17

TIKLAYIN

İçişleri Bakanlığı ( Bekçi Alımı )

Yok

2000

24/11/17

TIKLAYIN

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı

-

5

28/11/17

TIKLAYIN

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı

isinolsa.com

-

6

24/11/17

TIKLAYIN

Samsun Valiliği

Yok

250

28/11/17

TIKLAYIN

İzmir Valiliği

Yok

750

27/11/17

TIKLAYIN

Bursa valiliği

Yok

250

28/11/17

TIKLAYIN

Ahiler kalkınma Ajansı

-

16

30/11/17

TIKLAYIN

Gaziantep Valiliği

Yok

-

30/11/17

TIKLAYIN

Hatay Valiliği

Yok

300

05/12/17

TIKLAYIN

Yurtdışı Türkler ve Akaraba

Yok

7

30/11/17

TIKLAYIN

Mersin Valiliği

Yok

500

30/11/17

TIKLAYIN

Antalya Valiliği

Yok

250

30/11/17

TIKLAYIN

Adana valiliği

Yok

600

30/11/17

TIKLAYIN

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı

-

4

08/12/17

TIKLAYIN

Sahil Güvenlik Komutanlığı

Yok

Uzman Erbaş

06/12/17

TIKLAYIN

Bekçi İlanları

Yok

6 Bin 550

-

TIKLAYIN

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Yok

245

30/11/17

TIKLAYIN

THY

Yok

Kabin Memuru

-

TIKLAYIN

TOPLAM

TIKLAYIN

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE