Kamuya KPSS En Az 55 Puan İle Memur Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Adayların beklediği ilanlar için başvuru süreci başladı. Bu haberimizde sizlere kamuya KPSS en az 55 puan ile memur alımı yapan kurumlar hakkında bilgiler vereceğiz. İşte başvuru şartları ve detaylar aşağıdaki gibidir.

Kamuya KPSS En Az 55 Puan İle Memur Alımı Başvuruları Başladı! Kimler Başvuru Yapabilir?

Kamuya memur alımları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre kamuya en az KPSS 55 puan ile çok sayıda memur alımı yapılacağı belirtilmişti. Başvuruların başlamasını bekleyen adaylar için sevindirecek haber diyebiliriz. Memur alımı başvuruları bugün başladı. İşin Olsa ekibi olarak Hazırladığımız bu haberimizde sizlere detaylı bilgileri paylaşıyor olacağız.

KPSS EN AZ 55 PUAN İLE MEMUR ALIMLARI:

Yukarıda da bahsini geçirdiğimiz üzere kamuya memur alımı yapılacak. Bu bağlamda Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Eynesil belediyesi bünyesindeki memur eksikliğini gidermek içni farklı niteliklerde Zabıta memuru alımı yapacaklar. Buna göre Bursa Büyükşehir belediyesi 50 ve Eynesil Belediyesi 8 kişilik boş kadro ile toplamda 58 memur alımı yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABLİR?

İlgili ilanlara başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranmakta. Bu yönde adaylardan genel ve özel şartlar aranıyor ve tüm nitelikleri taşıyan erkek veya bayan adaylar bu ilanlara başvuru yapabilirler.

Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Başvuru yapacak erkek adaylar için askerlik ile bir ilgisi bulunmamak, Yapılacak Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, En az lise mezunu olmak üzere, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak şartları aranacak.

Özel olarak ise adaylardan, Sınavın yapılacağı tarih itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak. Eynesil Belediyesi için ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise Mezunları için 2018 KPSSP94, Lisansm ezunları için 2018 KPSSP3 ve Ön Lisans mezunları için 2016 KPSSP93 puan türünden en az 55 puan almış olmak ve Bursa Büyükşehir Belediyesi için 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Söz konusu olan ilanlar için başvuru süreci bugün ( 16 kasım 2018 ) itibari ile başladı e adaylar başvurularını yukarıda belirtilen nitelikler doğrultusunda son başvuru tarihlerine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular Belediyelerin yazı işleri Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır. İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İlanı

Eynesil Belediyesi İlanı

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet Ercan
Muhammet Ercan - 2 yıl Önce

Eynesil belediyesinin personel alımı iptal edilmişti.ama hala ilanlar da yer alıyor ilan acaba başka bi durum mu var?

Ahmet çalışkan
Ahmet çalışkan - 2 yıl Önce

Eynesin belediyesi alım yapmıyor iptal edilmiş

edip
edip - 2 yıl Önce

Kimler başvuru yapabilir torpili olanlar. torpili olmayanlar boşuna koşulları falan okumasın. zaten alınacak adamların listesi bile bellidir.saygılar...