Kamuya 68 Bin Memur Alımı Yapılacak! En Az Lise Mezunu

2019 yılında bakanlık ve kamu binlerce memur alımı gerçekleştirilecek. 2018 yılının bitmesine çok az bir süre kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlıklara ve kurumlara istihdam yapılacağını bizzat kendisi duyurmuştu. 

Kamuya 68 Bin Memur Alımı Yapılacak! En Az Lise Mezunu

2019 yılında bakanlık ve kamu binlerce memur alımı gerçekleştirilecek. 2018 yılının bitmesine çok az bir süre kala Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bakanlıklara ve kurumlara istihdam yapılacağını bizzat kendisi duyurmuştu. Yapılan açıklamaları sizler için derledik ve 2019 yılında tüm kamu kurum ve kuruluşları ne yapmış çok iyi 68000 personel alımı yapılacağını sizlere duyuralım. Alımı yapılacak birimler ve çok daha detaylı bilgiyi haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

ADALET BAKANLIĞI 7 BİN 373 MEMUR ALACAK                                                                                                          

Adalet bakanı Abdülhamit Gül 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra ihraç edilen personelleri yerine yenilerinin alımının yapılacağını duyurmuştu. 2019 yılında 7373 personel alımı yapılacak adalet Bakanlığı bünyesine infaz koruma memuru ve zabıt kâtibi ile müşavir gibi kadrolar için alımlar gerçekleştirilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 20 BİN ÖĞRETMEN ALACAK

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılında 20000 öğretmen ataması yapacak tercih atamaları yapıldıktan sonra 20000 öğretmen atamasında gerçekleşecek 97.000 açık olduğu tahmin edilen Milli Eğitim Bakanlığı'nda ek atama içinde çağrılar sürüyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI 25 BİN KAMU PERSONELİ ALACAK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2019 yılı içerisinde 25000 kamu personel alınacağını duyurdu. Kısa süre önce alımlarına devam eden sağlık bakanlığı 2019 yılında 25 bin kadroya takviye yapacak.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI 10 BİN MEMUR ALACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı için memur alımı çalışmaları devam ediyor. 2019 yılı içerisinde 10000 atama yapılacak.  Tarım ve Orman Bakanlığı'nda tarafından yayınlanacak ilanları bekliyorlar.

DİYANET İŞLERİ 6 BİN 100 MEMUR ALACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 yılında 6100 personel alımı Ayrıca 5900 kişilik kadrolu sözleşmeli personel alımı yapılacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serhat serhat
Serhat serhat - 2 yıl Önce

Acaba nerden başvuru yapabiliriz kamu personel alımı için

Metin akbaş
Metin akbaş - 2 yıl Önce

Gazi ünv.rekraasyon eğlence hız.mezun uyum.hala bizim bölümden alım ve kadro verilmedi neden acaba boşunamı okuduk dört yılı üstüne formasyon aldık öğretmenlik için sesimizi duyan yok.milli eğitim bakanından açıklama bekliyoruz

Misafir
Misafir - 2 yıl Önce

Insanlari hep kandiriyorsunuz

Eyyup
Eyyup - 2 yıl Önce

Hani nerede, ne zaman?

m.esat
m.esat - 2 yıl Önce

kamuya gireyim yemin ediyorum deve kesecem