Kamuya 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Aralık Ayı 1561 Memur Alınacak

DPB'de yayımlanan yeni Aralık ayı atamasına göre kamuya Sosyal Hizmetler kanunu kapsamında en az ilkokul mezunu memur alımı yapılacak. Tercihler başlıyor.

Kamuya 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Aralık Ayı 1561 Memur Alınacak

Aralık ayı için 2828 Sayılı Sosyal Hzimetler kanunu kapsamında en az ilkokul, lise, ön lisans ve lisans mezunu memur alımı yapılacak. Tercih kılavuzu yayımlandı ve adaylar tercihlerine önümüzdeki günlerde başlıyor. Peki kimler tercih yapabilir? Mezuniyete Göre kadro dağılımı nedir? İşte detaylar.

TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

Devlet Personel Başkanlığı üzerinde 13 Aralık 2019 tarihinde yapılan duyuruya göre Aralık ayı için memur alımı yapılacak. Sosyal Hizmetler kapsamında olan gençlere müjde DPB verdi ve tercih süreci önümüzdeki hafta başlayacak.

1561 MEMUR ALIMI YAPILACAK!

DPB tarafından yayımlanan duyurya göre 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında toplamda 1561 kişilik kadro ile memur ve kamu personeli alımı yapılacak. Alımlar en düşü ilkokul ve en yüksek lisans seviyesinde gerçekleşecek olup en yüksek alım sayısı ilköğretim ve lise mezunlarına verildi. Bu kapsamda aşağıdaki mezuniyet tablosuna gre toplamda 1561 kişilik boşluk ile memur alımı yapılacak.

  • İlkokul/ortaokul/ilköğretim düzeyi için 543 kişi, 
  • Ortaöğretim (Lise) düzeyi için 832 kişi, 
  • Önlisans düzeyi için 91 kişi,
  • Lisans düzeyi için 95 kişi,

 2828 SAYILI KANUN ATAMASI NEDİR?

2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunun amacı, bakıma muhtaç, yardıma ihtiyacı olan Aile, Çocuk, Engelli, Yaşlı gibi işilerin korunması ve yetişrilmesi amacı ile kurulmuştur.

2828 Sayılı Kanuna atamalar Devlet Personel Başkanlığı ve Aile Bakanlığı tarafından yürütülmektedir. Her yıl yapılan tercihler ile binlerce yardıma muhtaç gencin ataması yapılıyor.

KİMLER TERCİH YAPABİLİR?

Sosyal Hizmetler 2019/Aralık Dönemi yerleştirme işlemlerine yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel koşullar aşağıdadır. Tercihler yapılmadan önce aşağıdaki koşulların dikkatle okunması son derece önemlidir. İlan edilen kadrolara veya pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

- Türk vatandaşı olmak.

- 18 yaşını tamamlamış olmak.

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak. ,

- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

- Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak.

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak.

- Tercih edilecek kadro veya pozisyonlar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

TERCİH SÜRECİ VE TARİHLERİ:

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan duyuruya göre 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamındaki atamalar için tercih süreci 16 Aralık 2019 tarihi itibari ile başlayacak ve en geç 23 Aralık 2019 tarihine kadar başvuruların yapılması gereklidir. Adaylar tercihleri https://www.turkiye.gov.tr/ internet adresi üzerinden tercihlerini yapabilirler.

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

TERCİHLER BAŞLADIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 09:34

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE