Kamuya 13 Bin 145 Memur ve Askeri Personel Alımı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Bir çok Bakanlıklar, Askeri Komutanlıklar bünyelerine memur alımları ve askeri personel alımları yapıyorlar. Başvuru süreci başladı! İşte detaylar.

Kamuya 13 Bin 145 Memur ve Askeri Personel Alımı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ülkemizde bulunan kamu kurumları veya kamu kuruluşları memur personel alımlarına devam ediyorlar. Yayımlanan ilanlara göre kamuya 13 bin 145 memur ve askeri personel alımı yapılacak. Alımlar için başvuru süreci başladı. En az lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği bu ilanlar için KPSS şartı ve KPSS şartsız alımlar mevcut. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde kamuya alımlar hakkında detaylı bilgi verecek ve sizlerin bu ilanlardan yararlanmanızı sağlayacağız.

Bu haberimizin içeriği 3 ana başlıktan oluşacak ve cevaplarını alacağınız sorular şöyledir;

1. Kamuya 13 bin 145 kişilik Memur Personel alımı hangi kurumlar tarafından ve hangi kadrolara yapılacak?

2. Bu ilanlara kimler başvuru yapabilecek? KPSS detayı nedir?ss

3. Başvurular Nasıl Yapılacak ve İlanlara nereden ulaşılacak?

HANGİ KURUMLAR 14 BİN 145 MEMUR PERSONEL ALACAK?

Kamuya yayımlanan ilanlara göre bir çok kamu kurumu alım yapmaktadır. 2019 yılı itibari ile kamuya alımların düşmesi ile birlikte bir çok aday ümitsizliğe düştü. Ancak hala mevcut alım ilanları bulunuyor.

Bu bağlamda, Namım Kemal üniversitesi, Adalet Bakanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi, Tarım bakanlığı, Cumhuriyet Üniversitesi, TSE, Kültür Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, MGÜ, Tarım Kredi Kooperatifleri, TÜBİTAK gibi kurumlar kpss puanı ile veya kpss şartı olmadan alım yapıyorlar.

Bu kurumlar, Sağlık personeli, Memur, İnfaz ve Koruma memuru, Mübaşir, Hemşire, teknisyen, Destek Personeli, Şoför, Avukat, Sosyal çalışmacı, Zabıta katibi, İcra Katibi, Uzman yardımcısı gibi pozisyonlarda alım yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

İlgili ilanlara başvuru yapacak adayların bazı genel ve özel nitelikleri yerine getiriyor olmaları gerekmektedir. Adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engeli olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmaları gerekmektedir.

Özel olarak ise, 18 yaşını tamamlamış olmak, 30 veya 35 yaşından büyük olmamak, En az lise mezunu olmakla birlikte ön lisans veya lisans mezunu olmaları gereklidir.

KPSS Detayı:

Yukarıda sizlerle paylaştığımız kamu kurumları adaylardan KPSS şartı arıyorlar. Ancak bazı kurumlar ise KPSS siz deneyim ile alım yapmaktadırlar. KPSS ile alım yapan kurumlar adaylardan 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50, 60 veya 70 puan almış olmak şartı aramaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar öncelikle yukarıda belirtilen başvuru şartlarını taşımak zorundadırlar. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar kurumun son başvuru tarihine kadar başvurusunu tamamlayıp değerlendirmeye katılabilirler. Başvurular ilgili kurumlara şahsen veya elektronik ortamda yapılabilir.

Söz konusu ilanlara ulaşmak için ve başvuru yapmak için Temmuz ayı içerisinde sürekli olarak güncelleyeceğimiz haberimizi inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı sayesinde 13 Bin 145 memur alım ilanına ulaşabilirsiniz.

TEMMUZ AYI MEMUR PERSONEL ALIM İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 01:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 2 yıl Önce

basvuruyu nereden yapacagiz.basvuramadim da