Kamu Denetçiliği Kurumu Kadrolu Memur Alımı Başvuru Süreci Başladı

Kamu Denetçiliği Kurumu geçtiğimiz aylarda bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı alanlarda uzman yardımcısı alacağını belirtmişti. Başvuru süreci başladı ve haberimizdeki detaylar sayesinde başvuru yapabileceksiniz.

Kamu Denetçiliği Kurumu Kadrolu Memur Alımı Başvuru Süreci Başladı

Her geçen gün yeni ilanlar yayımlanıyor. Ancak geçtiğimiz aylarda duyurus yapılan Kamu Denetçiliği Kurumu kadrolu memur alımı ilanı için başvuru süreci bugün ( 22 Ekim 2018 ) itibari ile başladı. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar mutlaka belirtilen nitelikleri taşımak zorundadırlar. Buna göre Kamu Denetçiliği Kurumu bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı alanlarda alım yapacak.

İLANIN DETAYLARI:

Kamu Denetçiliği Kurumu 15 kişilik boş kadro ile, Hukuk alanında 7 kişi alacak. Bir diğer kadroya göre ise, Siyasal Bilgiler İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunu 8 kişi olmak üzere toplamda 15 uzman yardımcısıs alacak. Bu yönde adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak olup detaylar aşağıdaki gibidir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Söz konusu ilana başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Hukuk alanı için KPSSP4 ve Diğer alan için KPSSP33 veya KPSSP38 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Ayrıca adaylardan alım alanına göre üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden ilgili bölümlerden mezun olmuş olmak veya yurtdışında eğitim almış olan adaylar için YÖK tarafından onaylı ve denkliği bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

İlgili ilan 17 Eylül 2018 tarihinde ilan edilmiş olup, başvuru süreci bugün ( 22 Ekim 2018 ) itibari ile başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç 05 Kasım 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Kamu Denetçiliği Kurumu internet adresi olan www.ombudsman.gov.tr adresinden indirilecek başvuru formu KPSS sonuç belgesi eklenmesi sureti ile İnternet adresine Elektronik ortamde, Şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Postada meydana gelecek herhangi bir gecikme sonucunda adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:23
YORUM EKLE