JSGA KPSS 60 Puan İle 113 Memur Alımı İlanı! Kadın Erkek En Az Lise

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yayımlanmış olan ilana göre kamuya memur alımı yapılacak. Alımlar açıktan devlet memuru kadrosuna yapılacak.

JSGA KPSS 60 Puan İle 113 Memur Alımı İlanı! Kadın Erkek En Az Lise

JSGA bünyesine memur ve sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Yayımlanan ilana göre alımlar farklı kadrolara yapılacak. İlan resmi Gazete'de yayımlandı ve başvuru süreci başlıyor.

113 MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere 113 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtti. Bu kapsamda 19 Devlet memuru ve 94 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Bu yönde alımlar, İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda açıktan temin yoluyla yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

- Müracaat tarihi (son başvuru tarihi) 05 Ocak 2020 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış veya Türk Medeni Kanunun 12’nci maddesine göre kazai rüşt kararı almış olmak.

- Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

- Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.

- Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak.

- Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak.

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak.

- Yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak ilan metninde belirtilen özel şartları sağlamak.

BAŞVURU SÜRECİ:

Jandarma Devlet Memuru Alımı İçin Başvurular, 18 Aralık 2019 tarihinde başlayıp, 05 Ocak 2020 tarihinde saat 17:00’de sona erecektir. Jandarma Sözleşmeli Personel Alımı için Başvurular, 20 Aralık 2019 tarihinde başlayıp, 05 Ocak 2020 tarihinde saat 17:00’de sona erecektir.

Söz konusu ilanlar için kadro dağılımı ve ilanların detaylarına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir ve başvuru kılavuzlarına ulaşabiirsiniz.

19 Devlet Memuru Alımı Kadro Dağılımı ve Başvuru Kılavuzu

94 Sözleşmeli Personel Alımı Kadro Dağılımı ve Başvuru Kılavuzu

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 17:12

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE