Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı Başladı. Pilot ve Bilişim Personeli Başvuru Şartları!

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı çok sayıda personel alımı yapılacak. Pilot ve bilişim personeli alımı için başvurular başladı. Kpss şartı bulunmayan adaylarda başvuru yapabilecek. Diğer başvuru şartları haberimizde..

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı Başladı. Pilot ve Bilişim Personeli Başvuru Şartları!

Jandarma Genel Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görev almak üzere sözleşmeli personeller alınacak. 2018 yılı bilişim ve pilot temini için yapılan duyuru ile personel istihdamında başvuru şartları başvuru tarihleri ve detayları belli oldu.

Sözleşmeli personel alımı için kadın ve erkek pilot alımları yapılacak. Diğer alım ise açıktan temin yolu ile sözleşmeli bilişim personelleri istihdam edilecek. İki başvuruda toplamda 16 kişi alınacak. 

BAŞVURU TARİHLERİ

Başvurular internet ortamından alınacak. 24 Nisan tarihinde başlanan başvurular 10 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Başvurular sonucunda kontenjana giren adayların ilanı 22 Mayıs tarihinde duyurulacak. Başvurusu kabul edilen adaylar uygulama ya da sözlü sınava 4 ile 13 Haziran tarihinde alınacaklar. Kazanan adayların duyurulması ile adaylardan sağlık raporu almaları için ve kayıt evraklarını tamamlamaları için duyuru yapılacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. 18 yaşını tamamlayan ve rüşt kararı bulunan adayların başvuru yapabileceği ayrıca TCK 53 maddede belirtilen cezaları işlememiş olmaları, kamu hakkından yoksun bulunmamaları, görevini yapmaya engel sağlık sorunu ile akıl hastalığı sorunu bulunmaması gerekiyor. 

Pilot ve bilişim personeli alımında adayların KPSS sınavı şartı bulunmuyor. Özel şartları incelemek için başvuru kılavuzuna aşağıdan erişebilirsiniz.

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 11:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Ben Baş vuru neden yapamiyorum