Jandarma KPSS 50 ve 60 Puan İle 37 Sivil Memur Alımı Başvuru Kılavuzu! Kadro Dağılımı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre farklı ünvanlarda toplamda 37 kişilik boşluk ile memur alımı yapılacak. İlgili ilan için başvuru kılavuzu yayımlandı. İşte detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Jandarma KPSS 50 ve 60 Puan İle 37 Sivil Memur Alımı Başvuru Kılavuzu! Kadro Dağılımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini gidermek için farklı pozisyonlarda ve niteliklerde toplamda 37 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. Bu bağlamda başvuru kılavuzu yayımlandı ve adaylardan aranan başvuru şartları ve detaylar belli oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ( JSGA ) alım yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 5 farklı kadro ile 33 memur alımı yapacak. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ( JSGA ) ise 4 farklı ünvanda 4 memur olmak üzere toplamda 37 kişilik açık ile istihdam sağlanacak.

HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı ve JSGA toplamda 37 kişilik kadro ile alım yapacağını ilan etmişti. Buna göre, Jandarma Genel Komutanlığı Uzman kadrosuna Hukuk lisans Programlarından mezun, 11 uzman alacak. İşletme, İşletme-Ekonomi, Maliye, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sistemleri, Muhasebe Ve Denetim, Muhasebe Ve Finans Yönetimi, Muhasebe Ve Finansman, İşletmecilik, İktisat, Maliye Muhasebe Lisans Programlarının Birinden Mezun Olan 16 Uzman olmak üzere uzman kadrosuna 27 Memur alacak. Diğer Pozisyonlarda ise, 2 Mütercim, 3 Avukat ve 1 Kimyager olmak üzere 33 Memur alacak.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi ise, 1 Kimyager, 1 memur, 1 bayan Kuaförü, 1 teknisyen ve 1 Uzman alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Başvuru yapacak adaylardan bazı nitelikler aranacak olup adayların bu şartları taşımaları gerekmektedir. Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları taşımak, başvuru tarihinin son günü itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir kamu kurumu veya kamu kuruluğunda hala 657 sayılı devlet memurları kanuna tabi olarak çalışıyor olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması sonucunda olumlu sonuç alabilmek, alım yapılacak pozisyona göre belirtilen özel nitelikleri taşımak, Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, Jandarma ve Sahil Güvenlik Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Sivil Memur Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmaları gereklidir.

Ayrıca adaylardan, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından alım pozisyonuna göre puan almış olmaları gereklidir. Buna göre Lisans mezunları için KPSSP3 ve Lise Mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 50 veya 60 puan almış olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI:

Söz konusu ilan için Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinde başvuru kılavuzu yayımladı ve yayımlanan kılavuza göre adaylar başvurularına bugün ( 11 Aralık 2018 ) itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 26 Aralık 2018 tarihine kadar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri gereklidir. Buna göre başvurular www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZU

Diğer memur alımları ve askeri personel alımlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anında ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 09:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan
Furkan - 2 yıl Önce

Arkadaşlar memurluk için mesleki yeterlilik belgesi istiyor haberiniz olsun.Puan şartı 50 ama belgen varsa başvuru yapabiliyorsun öteki türlü sistem sana başvuru yaptırmıyor.

musa şeker
musa şeker - 2 yıl Önce

nasıl radyoloji teknikeri olurmu

emine
emine - 2 yıl Önce

önlisanlar basvuramıyormu

Tayfun özbaş
Tayfun özbaş - 2 yıl Önce

Başvurabiliyormu önlisans ?

Hakan Şimşek
Hakan Şimşek - 2 yıl Önce

Nerden başvuru yapacaz