Jandarma Genel Komutanlığı Açıkladı! Açıktan 94 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak !

Jandarma Genel Komutanlığı yapmış olduğu açıklamaya göre 94 adet sözleşmeli personel alımı yapacak.Alımların kadro dağılımı haberimizdedir.

Jandarma Genel Komutanlığı Açıkladı! Açıktan 94 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak !

Jandarma Genel Komutanlığı Resmi web sitesinden yeni bir personel alımı duyurusu yapıldı. Duyuruda Jandarma Genel Komutanlığı’na 2019 Yılında 19 devlet memuru temini ile açıktan 94 sözleşmeli personel temini yapılacağı belirtildi. 2019 yılı JGK açıktan yapacağı devlet memuru temini başvurusu ve seçme sınavlarına ait takvimi resmi web sitesi, duyuru ekranından yayımladı. İlan metnine göre JGK ilk kez memur ataması için yapılacak sınav hakkında yönetmeliğe dair hükümler gereğince 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre açıktan atamalarının yapılacağını bildirdi. JGK karargahı ile karargaha bağlı birlik ve kurumlarda 9 unvanda 19 açıktan devlet memuru istihdamı ile açık temin yoluyla 22 unvanda 94 sözleşmeli personel istihdamı yapılacağı belirtildi.

Alımlara İlişkin Tarihler ve Başvuru Adresi

Resmi Gazete’ de bugün yayımlanan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı (JGK) sözleşmeli personel alımı internet üzerinden başvurusu 20 Aralık 2019 ile 5 Ocak 2020’ye kadar olacaktır. Uygulamalı mesleki bilgisi ve/ veya mülakat sınavı ise Şubat’ta gerçekleşecek. Onay halinde başarı sırasına göre duyuru yapılıp ardından sağlık raporu çıkartılarak kaydı gerçekleşecek. Açıktan devlet memuru alımı için internet üzerinden başvuru tarihleri 18 Aralık 2019 ile 5 Ocak 2020 tarihleri arasında olacaktır. Uygulamalı mesleki bilgisi ve/ veya mülakat sınavı Şubat ayında gerçekleşecek. Onay halinde başarı sırasına göre duyuru yapılmasının ardından sağlık raporu çıkartılarak kaydı gerçekleşmiş olacaktır. İnternet üzerinden yapılacak başvuru adresi, jandarma.gov.tr ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademi Başkanlığı Personel Temin Sistemi ile e- Devlet yoluyla yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2019, 00:15

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Elektro Tekniker
Elektro Tekniker - 6 ay Önce

94 kişilik sozlesmeli sivil personel alım için whatsapp grubumuz