Jandarma 9 Unvanda Açıktan 19 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine 19 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Bu yönde başvuru süreci başladı. Peki kimler başvuru yapabilir?

Jandarma 9 Unvanda Açıktan 19 Memur Alımı Başvuruları Başladı!

Jandarma bünyesine 9 farklı kadro ile memur alımı başvuru ekranı açıldı. Söz konusu ilana başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler. Bu kapsamda işin olsa ekibi olarak söz konusu ilan için detayları sizlere aktarıyoruz.

KADRO DAĞILIMI:

Jandarma 9 unavnda 19 kişilik boş kadro ile memur alımı yapacağını belirtti. İlgili ilana erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilecek olup detayları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

,

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
 • Müracaat tarihi (internetten yapılan başvurunun son günü) itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
 • Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
 • Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak
 • Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak,
 • Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak
 • Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak
 • Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak.
 • Yapılacak uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakat sınavında başarılı olmaları durumunda, sevk edilecekleri hastanelerden TSK, J.Gn.K.lığı, Shl.Güv.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği hükümlerine göre "Devlet Memuru Adayı Olur" kararlı sağlık raporu almış olmak.
 • 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (2018 KPSS) girmiş olmak ve Tablo-1’deki unvanların karşısında belirtilen puan türünden en az 60 puan almış olmak. k. Avukat unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1’de belirtilen Avukatlık Ruhsatnamesine Sahip Olmak.

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI!

Jandarma başvuruları bugün ( 18 Aralık 2019 ) itibari ile başladı. Adaylar başvurularını en geç 05 ocak 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Bu yönde başvurular sadece Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden eDevlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU KILAVUZU

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2019, 00:14

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE