İŞKUR Kamu Memur Alımı İlanları: 6 Kuruma 5110 Personel Alınıyor!

Türkiye İş Kurumu farklı platformlar ile Türkiye geneli memur alımı ve personel alımı ilanları yayımlamaya devam ediyor. İşte KPSS'li KPSS'siz memur alımları.

İŞKUR Kamu Memur Alımı İlanları: 6 Kuruma 5110 Personel Alınıyor!

İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre 6 farklı kamu kurumu bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak üzere alım yapıyorlar. Söz konusu ilanlar Ağustos ayında yayımlanmaya başlandı ve hala ilan edilmeye devam ediyor. Neredeyse hergün yeni bir memur alımı ilanı yayımlanıyor. Bu yönde iŞKUR devamlı olarak kamu memur alımı ilanlarını bizlerle buluşturmaya devam ediyor. Bizde İşin Olsa ekibi olarak sizlere yayımlanan memur alımı ilanları hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Söz konusu bu haber İşin Olsa ekibi tarafından özel olarak hazırlanmış olup, Bu haberimizde sizlere alım yapacak kamu kurumları ve ilanların detayları hakkında bilgiler akratya devam edeceğiz. Aşağıda söz konusu kurumlarım memur alımı ilanlarına ulaşabilecek ve detaylı bilgi alabileceksiniz.

6 KURUM 5110 MEMUR ALIYOR!

Yukarıdaki ilanlara göre, Isparta Sütçüler Belediyesi 4, Tarım ve Orman Bakanlığı 5 bin, Azdavay Belediyesi 1, ÇAYKUR 8 ve İçişleri Bakanlığı 100 memur alımı yapacak. Aşağıda ilanların detaylarına ulaşabilirsiniz.

İLANLARIN DETAYLARI NEDİR?

Isparta Sütçüler Belediyesi: Belediye kadın ve erkek olmak üzere 4 kişilik boş kadrosu ile Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olmak. En az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmas doğrultusunda KPSS 'den en az 55 puan almış olan itfaiye eri alımı yapacak. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanlığı: Bakanlığa bağlı olan Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı 9 kadro için alım yapacağını ilan etti. Bu kapsamda 4 bin 996 kişilik kadro ile 50 Mühendis, 65 Avukat, 11 Laborant, 11 Biyolog, 1 Tekniker, 708 Büro Personeli ve 300 Şoför, 2700 Orman Muhafaza Memuru ve 1150 orman Mühendisi alacak. Adaylardan 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSS3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

İçişleri Bakanlığı: bakanlık her yıl düzenlediği kaymakamlık sınavı ile 100 kaymakam adayı alımı yapıyor. 2019 yılı için de söz konusu ilan yayımlandı ve adaylar başvurularını ÖSYM tercih işlemleri ile gerçekleştirecek olup sınava sonrası adaylar bakanlığa Kaymakam adayı olarak ataması yapılacak. Ayrıca adaylardan KPSS şartı aranmıyor. Peki kimler başvuru yapabilir ? Detaylar için Buraya Tıklayınız.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü: ÇAYKUR farklı pozsiyonlar için alım ilanı yayımladı. Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre ÇAYKUR bünyesindeki eksiklik için 8 kişilik boş kadro ile mühendis pozisyonlarına alım yapacak. Bu bağlamda 8 kişilik boş kadrosu ile, 1 Endüstri Mühendisi, 2 Makine Mühendisi, 1 Bilgisayar Mühendisi, 1 Kimya Mühendisi, 1 Elektrik Mühendisi ve 2 Ziraat Mühendisi ( Tarla Bitkileri ) olmak üzere farklı alanlarda alım yapılacak. Adaylardan KPSS şartı aranıyor. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Orman Genel Müdürlüğü: Tarım bakanlığna bağlı olan OGM bünyesine 4 kişilik boş kadrosu ile Helikopter Pilotu alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu ilan 12 Eylül 2019 tarihi itibari ile yayımlandı ve başvuru süreci Ekim ayında başlayacak. Adaylardan KPSS şartı aranmıyor olup ilan hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

DİĞER MEMUR ALIMLARI İLANLARI BURADA

YORUM EKLE